Connect with us

Pompalar

Müşterilere üretim ve enerji verimini optimize edebilecekleri yeni olanaklar

Yayın Tarihi:

on

 

Schneider Electric Altivar Process serisini enerji-yoğun uygulamalara hizmet verecek şekilde genişletti. Güncellenen seri, müşterilere üretim ve enerji verimini optimize edebilecekleri yeni olanaklar sağlıyor.

Schneider Electric, Altivar Process hız kontrol cihazı serisini genişletti. Güncellenen seride Petrol, Gaz ve Madencilik, Mineral ve Metal sektörlerindeki enerji ve yoğun uygulamalara yönelik bir çözüm de yer alıyor.

Altivar Process hız kontrol cihazları, devreye alma süresini azaltarak ve üretimde verimliliği  ciddi oranda yükselterek iş performansının optimize edilmesine yardımcı oluyor.

Bu cihazlar ayrıca daha fazla tasarruf sağlanması amacıyla üretim esnasındaki enerji kullanımını da optimize etmek üzere tasarlanmış bulunuyor.

Altivar Process hız kontrol cihazları hakkında bilgi veren Schneider Electric Endüstriyel Kontrol ve Sürücü & Sürücü Sistemleri Birimi Genel Müdür Yardımcısı Alain Dedieu, “Proses endüstrisine gelişmiş çözümler sunmaktan memnuniyet duyuyoruz. Müşterilerimiz, Altivar Process’i artık tek hız kontrol cihazlı projelerden, ileri yük paylaştırma işlevlerine sahip, birden fazla hız kontrol cihazı barındıran en karmaşık uygulamalara kadar her şey için kullanabilirler.

Hizmet odaklı kontrol cihazı konseptimiz sayesinde proses performansında artış, enerji optimizasyonu ve varlık yönetimi imkanı da sağlıyoruz” dedi.

Altivar Process, entegre endüstriyel ağın vazgeçilmez bir parçası

Altivar Process bir hız kontrol cihazından daha fazlasını ifade ediyor.

Sadece sürücü dilini konuşmak yerine, petrol veya maden mühendisleri gibi endüstri uzmanlarına anlamlı bilgiler ileten servis odaklı bir kontrol cihazı olan Altivar Process, endüstriyel ağa bağlanarak proses bilgilerini doğrudan kullanıcıların parmak ucu kadar yakınına getiriyor.

Bu, ister bir madende kullanılan konveyör olsun ister bir petrol kuyusundaki pompa veya çelikhanelerde kullanılan bir vinç olsun tüm endüstriyel süreçlerin optimize edilmesine yardımcı oluyor.

Verileri gerçek zamanlı olarak iletebilen Altivar Process böylece personelin, operasyonlarda ayarlama yaparak enerji kullanımını azaltmasına ve üretim verimini artırmasına da imkan sağlıyor.

Teknik uzmanlığa doğrudan bağlantı

Altivar Process aynı zamanda, dünyanın herhangi bir yerinde bulunan teknik uzmanların, verim bilgilerini inceleyerek operatörlere tavsiyede bulunmalarını sağlıyor.

Operatörler kontrol cihazı üzerindeki QR kodlarını tarayabiliyor ve gerektiğinde arıza bulma & uygulama bazlı programlama bilgilerine doğrudan erişim sağlayabiliyor.

Altivar Process, bakımı kolaylaştırarak hizmet süresini artırıyor. Performans verilerini ileterek operatörlerin potansiyel bakım ihtiyacını tahmin etmesini ve belirlemesini sağlıyor.

Petrol ve Gaz uygulamaları

Güncellenen Altivar Process serisi, karada yürütülen petrol üretim faaliyetlerinde kullanılan yapay kaldırma uygulamalarının (elektronik dalgıç pompalar, atbaşı pompalar ve eksantrik vidalı pompalar) yanı sıra sondaj kuyusu ve petrol rafinerisi uygulamaları için son derece uygun. Geliştirilmiş uygulama kontrolü ve veri bağlantısı sayesinde üretim verimini artırırken diğer şu avantajları da sunuyor:

• Üretimin belirli bir merkezden kontrol edilebilmesi

• Pompalama operasyonlarındaki aksama süresinin enerji kesintisi durumunda dahi en aza indirgenmesi

• Aşırı hava koşullarına dayanabilen özel olarak tasarlanmış sürücü panosu

• Arıza bulma bilgilerine doğrudan erişim

• Analiz (veri analizi, varlık yönetimi, performans) amacı ile gerçek zamanlı veri kaydı

Madencilik, Mineral ve Metal uygulamaları

Yeni Altivar Process aynı zamanda konveyörler, istifleme/harmanlama makineleri ve vinçler için de uygunluk taşıyor. Daha yüksek enerji verimi ve çalışma süresi için gelişmiş motor kontrolü sağlıyor.

Diğer avantajları ise şöyle:

• Münferit hız kontrol cihazları üzerindeki yükün azaltılması için cihazdan cihaza yük paylaştırma

• En güncel standartlara uygun olduğundan daha yüksek emniyet ve siber güvenlik

• Daha yüksek motor reaksiyonu ve kararlılığı için yüksek yük ve akım direnci

Endüstri dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz? Şimdi kayıt olun.

  E-Bülten'e kayıt olun
E-Posta:
 

Türkiye endüstrisine, alana özel, spesifik yayınlar üreten MONETA Tanıtım’ın sektörel dergilerinin ve web portallarının editörlüğünü yapmaktayım. Yeni nesil, dinamik yayıncılık anlayışıyla, dijital ve basılı mecralarda içerik geliştirmek için çalışmaktayız.

Pompalar

​​Sulzer, genişlettiği PLR çamur pompası serisini pazara sunuyor

Yayın Tarihi:

on

Yazar:

Sulzer, yüksek katı içerikli akışkan işlemleri için tasarladığı PLR çamur pompası serisi, yüksek kalitedeki yapısıyla aşındırıcı akışkanların kullanıldığı tüm pompalama uygulamalarında aşınmaya karşı olağanüstü direnç sağlıyor.

Çamur pompalama piyasasında artan talebe yanıt olarak PLR çamur pompası gamını genişleten Sulzer, portföyüne kapasiteyi 3’900 m3/saate çıkaran 8 yeni boyutta pompa ekledi. Ek boyutların yanında, çıkarılabilir emme plakası ve yüzer flanşlar gibi yeni özellikler de bulunuyor.

PLR pompasının çok çeşitli seçeneklerle birleştirilen özel tasarımı; aşındırıcı çamur akışkanlar, amonyum nitrat ve ayrıca köpük pompalama ve kendinden regülasyonlu uygulamalar gibi oldukça zorlu sahalara uygun hale getiriyor.

Temel aşınma parçalarının geniş duvar kalınlığı ve optimize edilmiş biçimleri, daha uzun pompa ve yedek parça ömrü sağlarken, korozyon ve aşınma direncini artırıyor. Optimize edilmiş yapısı ve ağır tip hizmete özel rulman ünitesi sayesinde son derece güvenilir olan PLR pompa serisi, firmanın Fransa Saint-Quentin’deki fabrikasında üretiliyor.

Endüstri dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz? Şimdi kayıt olun.

  E-Bülten'e kayıt olun
E-Posta:
 
Devamını Oku

Pompalar

Wilo Türkiye, 30. yılını kutladı: Yeni hedef Türkiye’den global projelerde yer almak

Yayın Tarihi:

on

Yazar:

İleri teknolojisi ile 150 yıldır tüm dünyada pompa sistemlerinin öncü markalarından biri olarak faaliyetlerini sürdüren Wilo, Türkiye’deki 30. yılını sektör paydaşları, çözüm ortakları ve sektörün önde gelen isimlerinin katılımıyla Esma Sultan Yalısı’nda düzenlenen gala davetiyle kutladı. Gecenin açılış konuşmasını yapan Wilo Türkiye Genel Müdürü Altuğ Arkaya, “Öncelikli hedefimiz Türkiye’den global projelerde yer almak” dedi. Gecede konuşan bir diğer isim olan Wilo Grup Kıdemli Başkan Yardımcısı Jens Dallendoerfer ise, “Wilo Türkiye’yi sadece Türkiye değil, çevre ülkelere de hizmet verebilecek bir üretim merkezine dönüştürmek için yatırımlarımızı artırmayı planlıyoruz” ifadelerini kullandı.

1872 yılında Dortmund’da bakır ve pirinç fabrikası olarak kurulan, 1992 yılında ise Türkiye’deki faaliyetlerine başlayan Wilo, o tarihten bu yana Türkiye’de istikrarlı bir büyüme gerçekleştirerek sektörün lider markalarından biri haline geldi. İnşaat sektörünün içinde yer alan mekanik tesisat pazarında yenilikçi pompa sistemleri ile hizmet veren Wilo, Türkiye’de geçirdiği 30 yılı özel bir gala gecesiyle kutladı. Gecenin açılış konuşmasını yapan Wilo Türkiye Genel Müdürü Altuğ Arkaya, “Wilo, kurulduğu günden bu yana geçirdiği uzun ve başarılarla dolu süreçte yerel bir uzmanken dünya çapında bir oyuncu konumuna geldi. Bundan tam 30 sene önce, 23 Mart 1992’de, 300 m2’lik alanda 10-15 kişi ile Erenköy Ethemefendi’de başlayan Wilo Türkiye maceramız, her geçen gün daha da istikrarlı bir büyümeyle devam etti. Ufacık bir ekip ile başlayan yolculuğumuza, bugün 9.000 m2’lik alana kurulu merkez ofisimize bağlı olarak çalışan ekibimiz, yetkili satıcılarımız ve servislerimiz ile birlikte Türkiye genelinde yaklaşık 1.000 kişilik geniş bir aile ile devam ediyoruz. Ancak bunun yakın gelecekte bize yetmeyeceğini ve büyüme planlarını hızlandırmamız gerektiğini hissediyor ve görüyoruz.  Hoş bir tesadüftür ki bu sene Türkiye’de 30. yılımızı kutlarken dünyada 150. yılımıza girmiş bulunuyoruz” ifadelerini kullandı.

Öncelikli hedefimiz Türkiye’den global projelerde yer almak

30 yılı geri bıraktıkları Türkiye pazarı için öncelikli hedeflerini paylaşan Arkaya, “Bulunmadığımız yeni iş alanlarına girmek ve Türkiye’nin global organizasyondaki yerini sağlamlaştıracak yatırımlar yapmak, yenilikçi ürün ve hizmetleri pazara sunmak en önemli hedeflerimizdir” dedi.

“Yüksek verimli pompalar ile dünyadaki toplam elektrik tüketimi yüzde 4 azaltılabilir”

Türkiye için 2022 stratejileri içerisinde özellikle değişim pazarına odaklandıklarını dile getiren Arkaya, “Wilo olarak müşterilerimizin bir yandan kısıtlı enerji kaynaklarını daha verimli kullanarak sürdürülebilir gelişime katkıda bulunmalarını sağlarken, bir yandan da tasarruf edebilmeleri için Wilo Enerji Çözümleri hizmetini sunuyoruz. Çünkü pompalar tüm dünyada enerji tüketiminin yaklaşık yüzde 10’luk kısmına sebep oluyor. Mevcut durumdaki pompaların yüksek verimli pompalar ile değişimi sayesinde dünyadaki toplam elektrik tüketimi yüzde 4 azaltılabilir; bu oranın yaklaşık 1 milyar insanın evinde tükettiği elektriğe eş değer olduğunu söyleyebiliriz” diye konuştu.

 “Wilo Türkiye’yi üretim merkezine dönüştürmek için yatırımlarımızı artırmayı planlıyoruz”

Geceye uzaktan bağlantı yoluyla katılan Wilo Grup Kıdemli Başkan Yardımcısı Jens Dallendoerfer de önemli bir konuşma gerçekleştirdi. Türkiye’nin, Wilo Gruba bağlı en önemli ülkelerden biri olduğunu dile getiren Jens Dallendoerfer, şu ifadeleri kullandı: “Wilo Türkiye, Wilo Grubu’nun en önemli iştiraklerinden biri. Wilo Türkiye, geçtiğimiz 30 yıl içinde sürekli olarak gelişti ve yükselişini aralıksız sürdürdü 30. yılımızda da yeniden Türkiye’de sektör lideri konumuna geldi. Bu gelişim bize gösterdi ki, Wilo Türkiye yalnızca Türkiye pazarına hitap etmenin çok daha fazlasını yapabilir. Bu potansiyeli değerlendirmek, Wilo Türkiye’yi sadece Türkiye değil çevre ülkelere de hizmet verebilecek bir üretim merkezine dönüştürmek için yatırımlarımızı artırmayı planlıyoruz. Konumu sayesinde Türkiye her zaman önemli bir rol oynayacak ve biz de bundan yararlanmak istiyoruz. Böylece hem Türkiye hem de dünyada Wilo’nun büyük potansiyele sahip Türkiye’deki başarı öyküsünü devam ettireceğiz. Geçtiğimiz 30 yıl boyunca bu yolculukta bize eşlik etmiş olan ve bugün geleceği inşa etmek üzere bizimle çalışan tüm arkadaşlarımıza teşekkür ederim.”

Endüstri dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz? Şimdi kayıt olun.

  E-Bülten'e kayıt olun
E-Posta:
 
Devamını Oku

Pompalar

Lowara e-SVI Serisi ile kusursuz sistem çözümleri

Yayın Tarihi:

on

Yazar:

Uzun ömürlü, güvenilir bir sistem sunmak üzere tasarlanan Lowara e-SVI Serisi, daldırılabilir tip çok kademeli pompalardan oluşur. IEC yüksek verimli motoru ve optimize edilmiş hidrolik tasarımı sayesinde sistemlerdeki enerji tüketimi ve işletme maliyetleri azaltılır.

Uzun ömürlü endüstriyel tezgah pompası e-SVI, maksimum 120 m3/h debi, 250 mss basma yüksekliği ve geniş boyut özellikleriyle endüstriyel, OEM ve ticari bina sistemlerinde çok çeşitli uygulamaların taleplerini eksiksiz şekilde karşılar. 

Geniş mekanik salmastra opsiyonu ve önceden monte edilmiş kartuşlu salmastrası ile yüksek verim ve zaman tasarrufu sağlar. 

Lowara’nın mikro işlemcili frekans kontrol cihazı Hydrovar® ve IE5 enerji verimliliğine sahip e-SM sürücüsü ile kullanılarak, serinin performansı daha da artırılabilir. 

Uygulamaya göre değiştirilebilir daldırma derinlikleri ile geniş kullanım alanı sağlayan seri, ayrıca azaltılmış eksenel basınç sayesinde piyasada bulunabilen motorlarla çalışmaya uyumludur.

Yüksek enerji verimliliği, çevre dostu özellikleri, geniş uygulama alanı ile Lowara e-SVI Serisi Daldırılabilir Tip Çok Kademeli Pompalar, sistemlere güvenli ve eksiksiz çözümler sunar. 

Endüstri dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz? Şimdi kayıt olun.

  E-Bülten'e kayıt olun
E-Posta:
 
Devamını Oku
Advertisement

Trendler

Copyright © 2011-2018 Moneta Tanıtım Organizasyon Reklamcılık Yayıncılık Tic. Ltd. Şti. - Canan Business Küçükbakkalköy Mah. Kocasinan Cad. Selvili Sokak No:4 Kat:12 Daire:78 Ataşehir İstanbul - T:0850 885 05 01 - info@monetatanitim.com