Connect with us

Vanalar

HP100, yüksek performans vanaları

Yayın Tarihi:

on

HP100, Yüksek Performans Vanaları

Eksantrik (çift-eksenli) dizaynlı EBRO Armaturen yüksek performans kelebek vanaları, aşırı yüksek basınç ve sıcaklıklardaki akışkanları kontrol için dizayn edilmiştir. Metal-metal ‘e sızdırmazlık ile 500C ye varan sıcaklıklardaki, teflon (PTFE) sızdırmazlık ile kimyasal korozif akışkar , aç-kapa veya oransal-kontrol uygulamalarında kullanılır.

 

Lineer akış karakteristiği sayesinde EBRO Armaturen HP100 serisi, sıvılar ve gazlar için ideal kontrol vanalarıdır. Hassas olarak imal edilen eksantrik disk, şaft ve sızdırmazlık elemanları, uzun süreli ve sürekli operasyon gerektiren çalışma bölgelerinde bakım gerektirmeden işlevini sürdürür.

 

PN 10,16,25,40, ANSI Class, 150,300 sınıflarında (standart) imalatlar, DIN 3230  API 598  ANSI B16 sızdırmazlık tesleri ile “tam sızdırmazlık” sertifikalandırılmıştır.

 

Operasyon sistemlerinde ise; kol kumandalı, redüktörlü, pnomatik , elektrik veya hidrolik aktuatörlü olarak kullanıcıya sunulmaktadır.

 

Genel uygulama alanlarını şöyle sıralayabiliriz;

-Kimya ve petrokimya endüstrisi

-Sıcak su, buhar ve kızgın akışkanlar

-Enerji tesisleri

-Vakum sistemleri

-Gaz aktarma hatları ve prosesleri

-Gemi inşa endüstrisi

-Yüksek basınç ve sıcaklık akışkanları kontrolünde

 

Ebro Armaturen, Kimyasal ve Korozif Gaz Akışkan Kontrol Vanaları

 

Ebro Armaturen T200 serisi; gaz, aşırı korozif kimyasal / agresif akışkanların açma-kapama veya oransal kontrolü için dizayn edilmiştir. Tamamen P.T.F.E. (teflon) sızdırmazlık contalı, merkezi eksenli tam sızdırmazlık ve vafer, lug , çift flanşlı tip modeller ile endüstrinin beğenisine sunulmaktadır.

 

Çok geniş kullanım alanlarına sahip olan bu tip Ebro Armaturen kelebek vanalar; korozif ortamlarda (hidroklorik asit, sülfürik asit, hidroflorik asit, fosforik asit, klorinli çözücüler, tuzlu su, klor gazları…), kimyasallarda, gaz kontrolü ve temiz su sistemlerinde (özellikle yarıiletken endüstrisinde ), steril ve silikonsuz akış sistemlerinde (ilaç ve gıda endüstrisinde), yapıştırıcı imalatında, otomotiv boyahanelerinde, sterilize pompalarda, yakıt transfer sistemlerinde, tekstil ve gıda sektörlerinde üstün özellikleri ile kullanılmaktadır.

 

Ebro Armaturen tarafından tam kapatma gerektiren tüm kritik ve tehlikeli akışkanlarda kesin sızdırmazlık sertifika belgeleri ile garanti altına alınmış. Operasyon sistemlerinde ise; kol kumandalı, redüktörlü, pnomatik, elektrik veya hidrolik aktuatörlü olarak kullanıcıya sunulmaktadır.

 

Türkiye'nin alanında en özel yayınlarına sahip MONETA 'nın sektörel dergi ve portallarının dijital platformlarda yönetimi katkıda bulunmaktayım. MONETA bünyesinde yeni nesil yayıncılık alanında içerik yönetimini geliştirmeye devam ediyoruz.

Vanalar

Duyar Vana’dan Riser Manifold ürününde UL belgelendirme başarısı 

Yayın Tarihi:

on

Duyar Vana’nın “Yangın grubu” ürün kategorisinde yer alan Kolay Kurulum Ünitesi (Commercial Riser Manifold) DN50-65-80-100-150 (dahilden dahile) anma çapları ve 21 bar (300 PSI) çalışma basıncı için UL testlerinden başarı ile geçti ve ürüne ait UL belgesi yayınlandı.

Duyar kolay kurulum ünitesi, sulu söndürme sistemlerinde, kurulum işlemlerini hızlandırmak amacıyla NFPA gereksinimlerine uygun olarak dizayn edilmiştir. Yangın durumunda tesisatta meydana gelen akış sebebiyle akış anahtarı bir sinyal üretir ve kontrol panosuna veya elektriksel gonga sinyali göndererek yangının hangi katta, zonda veya branşmanda meydana geldiği tespit edilir. Üzerindeki test ve drenaj vanasının sahip olduğu orifis sayesinde sprinkler sistemi anında test edilebilir ve tesisat boşaltılabilir. Kolay kurulum ünitesi akış anahtarı, 3 yollu manometre konrol vanası, manometre ve uygun test ve drenaj vanasından meydana gelir.

Duyar Vana 1965’ten beridir sektörünün en kaliteli; en güvenilir ve en yenilikçi ürünlerini üretmeye devam ediyor. Yangın koruma sistemlerinde de geniş ürün yelpazesine sahip olan Duyar; Esenyurt’ta 15 bin metrekare kapalı alanda yer alan üretim tesisleri; Ataşehir’de bin metre kare alana sahip sprinkler üretim tesisi ve Gürpınar’da 8 bin metrekare üzerine kurulu; Türkiye’nin tam otomasyon ile üretim yapan sayılı dökümhanelerinden birinde üretim süreçlerini devam ettirmektedir.

Devamını Oku

Vanalar

Ayvaz’dan Petkim personeline ‘ARI-Armaturen Ürünleri ve Çözümleri’ eğitimi

Yayın Tarihi:

on

Türkiye çapında eğitim faaliyetlerine hız kazandıran Ayvaz’ın son durağı Petkim oldu. İzmir Aliağa Rafinerisi Selman Koç Toplantı Salonu’nda organize edilen “Buhar ve Kondens Uygulamaları için ARI-Armaturen Ürünleri ve Çözümleri” başlıklı eğitime kurum çalışanlardan 15 kişi katıldı.

Petrokimya sektöründe dünya devleri arasında yer alan Petkim firmasının İzmir Aliağa’daki tesisinde düzenlenen eğitimde, ARI-Armaturen ürünletriyle ilgili ayrıntılı bir sunum gerçekleştirildi.

Konuyla ilgili bilgi veren Ayvaz ARI-Armaturen Türkiye Ürün Müdürü Ersun Gürkan; Ayvaz olarak eğitime önem verdiklerini; ARI-Armaturen ürünlerini ve sektöre sunduğu avantajları tanıtmak amacıyla da bu eğitimi düzenlediklerini söyledi. Bu organizasyonlar sayesinde endüstri profesyonelleriyle birebir iletişim kurma imkânı yakaladıklarını söyleyen Gürkan; gün boyu süren eğitimde ürün ve uygulama süreçleri hakkında detaylı olarak bilgi aktarıldığını belirtti.

Katılımcılar tarafından büyük ilgi gören ve soru-cevaplarla tamamlanan eğitimin periyodik hale getirilmesinin hedeflendiği bilgisi alındı.

70 yıllık tarihiyle Türk sanayisinin köklü firmaları arasında yer alan Ayvaz; eğitime verdiği destekle de öne çıkıyor.

Devamını Oku

Vanalar

Özkan Makina’dan tesis yatırımı

Yayın Tarihi:

on

Özkan Makina

Özkan Makina yeni tesis projesi için temel atma töreni düzenledi. Project Pearl adıyla hayata geçen yeni proje, 14.000 m2 alanda inşa edilecek.

Vana üretiminin öncü kuruluşlarından Özkan Makina, yeni bir tesis yatırımıyla üretim kapasitesini artırıyor. Project Pearl adıyla hayata geçirilen projeyle 14.000 m2 alanda yeni bir fabrika binası inşa etmek üzere temel atma töreni gerçekleştirildi.

Temel atma töreni, Hawle Holding CEO’su Martin Kast ve COO’su Michael Bassani’nin katılımıyla gerçekleştirildi.

2011 yılında bu yana Hawle Avusturya Grubu çatısı altında faaliyetlerini yürüten Özkan Makina’nın Project Pearl projesinin 2021 yılında sonuçlanacağı öngörülüyor.

1983 yılında İzmir’de faaliyete başlayan Özkan Makina’nın ana üretim hattını kelebek vanalar oluşturuyor. Kelebek vana başta olmak üzere iğne vana, çekvalf, vantuz ve demontaj parçalarının üretiminde öncü olan şirket, “kalite” temel ilkesiyle hizmetlerini sürdürmektedir. Özkan Makina, 2015 yılından itibaren de sürgülü vana üretimine başlamıştır. Ürün çeşitliliği, deneyimi, projelere uygun özel üretimi, zamanında teslim garantisi ve her daim bir üst segmentteki kaliteyi hedeflemesi, Özkan Makina’yı öne çıkaran ve tercih edilir yapan özelliklerdir.

Devamını Oku
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Trendler

Copyright © 2011-2018 Moneta Tanıtım Organizasyon Reklamcılık Yayıncılık Tic. Ltd. Şti. - Canan Business Küçükbakkalköy Mah. Kocasinan Cad. Selvili Sokak No:4 Kat:12 Daire:78 Ataşehir İstanbul - T:0850 885 05 01 - info@monetatanitim.com