Connect with us

Vanalar

HP100, yüksek performans vanaları

Yayın Tarihi:

on

HP100, Yüksek Performans Vanaları

Eksantrik (çift-eksenli) dizaynlı EBRO Armaturen yüksek performans kelebek vanaları, aşırı yüksek basınç ve sıcaklıklardaki akışkanları kontrol için dizayn edilmiştir. Metal-metal ‘e sızdırmazlık ile 500C ye varan sıcaklıklardaki, teflon (PTFE) sızdırmazlık ile kimyasal korozif akışkar , aç-kapa veya oransal-kontrol uygulamalarında kullanılır.

 

Lineer akış karakteristiği sayesinde EBRO Armaturen HP100 serisi, sıvılar ve gazlar için ideal kontrol vanalarıdır. Hassas olarak imal edilen eksantrik disk, şaft ve sızdırmazlık elemanları, uzun süreli ve sürekli operasyon gerektiren çalışma bölgelerinde bakım gerektirmeden işlevini sürdürür.

 

PN 10,16,25,40, ANSI Class, 150,300 sınıflarında (standart) imalatlar, DIN 3230  API 598  ANSI B16 sızdırmazlık tesleri ile “tam sızdırmazlık” sertifikalandırılmıştır.

 

Operasyon sistemlerinde ise; kol kumandalı, redüktörlü, pnomatik , elektrik veya hidrolik aktuatörlü olarak kullanıcıya sunulmaktadır.

 

Genel uygulama alanlarını şöyle sıralayabiliriz;

-Kimya ve petrokimya endüstrisi

-Sıcak su, buhar ve kızgın akışkanlar

-Enerji tesisleri

-Vakum sistemleri

-Gaz aktarma hatları ve prosesleri

-Gemi inşa endüstrisi

-Yüksek basınç ve sıcaklık akışkanları kontrolünde

 

Ebro Armaturen, Kimyasal ve Korozif Gaz Akışkan Kontrol Vanaları

 

Ebro Armaturen T200 serisi; gaz, aşırı korozif kimyasal / agresif akışkanların açma-kapama veya oransal kontrolü için dizayn edilmiştir. Tamamen P.T.F.E. (teflon) sızdırmazlık contalı, merkezi eksenli tam sızdırmazlık ve vafer, lug , çift flanşlı tip modeller ile endüstrinin beğenisine sunulmaktadır.

 

Çok geniş kullanım alanlarına sahip olan bu tip Ebro Armaturen kelebek vanalar; korozif ortamlarda (hidroklorik asit, sülfürik asit, hidroflorik asit, fosforik asit, klorinli çözücüler, tuzlu su, klor gazları…), kimyasallarda, gaz kontrolü ve temiz su sistemlerinde (özellikle yarıiletken endüstrisinde ), steril ve silikonsuz akış sistemlerinde (ilaç ve gıda endüstrisinde), yapıştırıcı imalatında, otomotiv boyahanelerinde, sterilize pompalarda, yakıt transfer sistemlerinde, tekstil ve gıda sektörlerinde üstün özellikleri ile kullanılmaktadır.

 

Ebro Armaturen tarafından tam kapatma gerektiren tüm kritik ve tehlikeli akışkanlarda kesin sızdırmazlık sertifika belgeleri ile garanti altına alınmış. Operasyon sistemlerinde ise; kol kumandalı, redüktörlü, pnomatik, elektrik veya hidrolik aktuatörlü olarak kullanıcıya sunulmaktadır.

 

Türkiye'nin alanında en özel yayınlarına sahip MONETA 'nın sektörel dergi ve portallarının dijital platformlarda yönetimi katkıda bulunmaktayım. MONETA bünyesinde yeni nesil yayıncılık alanında içerik yönetimini geliştirmeye devam ediyoruz.

Vanalar

SMS TORK, bayileri ile toplandı

Yayın Tarihi:

on

Proses otomasyonu alanında, kendi ürettiği akışkan kontrolü ürünleri ile 35 yıldır sektöre hizmet veren SMS TORK, bayileri ile 25 Eylül Çarşamba günü Four Points Sheraton Otel’de bir araya geldi.

Türkiye’deki ilk yerli solenoid vana, pnömatik aktüatör, pnömatik pistonlu vana, patlaç valf ve elektrikli aktüatör imalatçısı olan SMS TORK’un düzenlediği iki gün süren bayi toplantısına ülke genelindeki bayilerden 60 kişi katıldı.

Four Points Sheraton Otel’de gerçekleştirilen bayi toplantısında; TORK ürünleri teknik detayları, Varnasan ürünleri, ölçü kontrol ürünleri, Metso sunumu; genel ürün sorunları ve çözümleri soru ve cevap şeklinde gerçekleştirildi.

Sunum ve konuşmalardan sonra, bayi toplantısı ikinci gün fabrika gezisi ile devam etti. Dilovası’ndaki İMES Organize Sanayi Bölgesi; 17.000 metrekarelik kapalı alan üzerine kurulmuş olan TORK ve Varnasan Fabrikası gezildi. Üretim hattı ve montaj ile ilgili bilgi verildi.

Fabrika turunda, üretimler ve ürünler yerinde görülerek; bayilerin soruları yetkililer tarafından yanıtlandı.

Devamını Oku

Vanalar

Sağlık yatırımlarına VALFON katkısı

Yayın Tarihi:

on

Sağlık yatırımları alanında Türkiye’nin prestijli projeleri arasında yer alan Yozgat, Mersin, Bursa ve Ankara Etlik Şehir Hastaneleri projelerinde VALFON ürünleri tercih edildi.

Yangın, sulama ve endüstriyel hidrolik kontrol vanalarında geniş ürün gamı ile farklı çözümler sunan VALFON; Türkiye’deki önemli projelerde çözüm ortağı olmaya devam ediyor. Sağlık Bakanlığı öncülüğünde inşa edilen ve Türkiye’yi sağlık alanında geleceğe taşıyacak projeler olan şehir hastaneleri projelerinin birçoğunda yangın; ısıtma ve soğutma sistemlerinde VALFON kontrol vanaları tercih edildi. Konuyla ilgili bilgi veren VALFON üretim mühendisi Mehmet Şahin; ürünlerin kurulum, kullanım kolaylığı ve daha az enerji ile yüksek verimliliği sağladığından dolayı tercih edildiğini belirtti. Özellikle yangın grubundaki ürünlerin verimlilik ve tasarruf kriterlerine güvendiklerini belirten Mehmet Şahin; bugün öngörülen fakat yarının ihtiyaç duyulacak ürünlerini üretmeye çalıştıklarını söyledi.

Kontrol vanası pazarının büyük pazar olduğunu; inovatif ürünlerle bu pazarı domine etmeye çalıştıklarını belirten VALFON Genel Müdürü Mahmut Büyüktopçu ise yabancı markaların pazar paylarının daha büyük olduğunu; bunun da maalesef ülkemizdeki yabancı marka tutkusunun büyük ölçüde etkili olduğunu belirtti. Sektörün önde gelen yabancı markaların çoğunun birçok hammaddesini Türkiye’den aldığını söyleyen Mahmut Büyüktopçu; “Ülkemiz her türlü sanayi üretimi için gerekli fiziki ve beşerî altyapıya sahip. Ürünlerimizi yurtdışına sorunsuz ihraç ediyoruz. Ancak biz kendi ülkemizdeki kullanıcıları ikna edebilmek için çok yoğun mesai harcamak zorunda kalıyoruz. Bu konuda bağlı olduğumuz oda, meslek kuruluşu; dernek ve devletimizden destek bekliyoruz” dedi.

Devamını Oku

Vanalar

Duyar Vana’dan yeni bir ilk

Yayın Tarihi:

on

Duyar Vana Türkiye’de bir ilki başararak ilk ve tek “Yerli FM Onaylı İzlenebilir Kelebek Vanası” ürünü üreticisi oldu. 300 PSİ İzlenebilir kelebek vana ürünü FM belgesi yayınlandı.

Sektörün öncülerinden olan ve her zaman ilklere imza atan Duyar Vana, böylece yangın ürünleri grubunda bir ürünü daha onaylı ve yerli üretim gücüyle piyasaya sunmuş oldu.

Sodex Fuarı’nda yenilikler sahne alacak

Duyar Vana 2-5 Ekim’de TÜYAP’da düzenlenecek olan ISK-SODEX fuarında da boy gösterecek.

Yepyeni 2 yangın grubu ürünü tanıtacak olan Duyar, 8. Salon C10 standında ziyaretçilerini ağırlayacak. Hem HVAC hem de Yangın Grubu ürünlerinin birçoğunu fuarda sergileyecek olan Duyar, standını ziyaret edenleri sürpriz hediyelerle buluşturacak.

Ayrıca Duyar Vana bu fuarda FM belgesini yeni aldığı İzlenebilir Kelebek Vana ve UL belgelendirme sürecini tamamlayarak satışa sunduğu Riser Manifold ürününü sergileyecek.

Fuar ziyaretçilerini, Duyar standında 1.5 tona yakın ağırlığı bulunan “Yangın Ürün Ağacı” karşılayacak.

Devamını Oku
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Trendler

Copyright © 2011-2018 Moneta Tanıtım Organizasyon Reklamcılık Yayıncılık Tic. Ltd. Şti. - Canan Business Küçükbakkalköy Mah. Kocasinan Cad. Selvili Sokak No:4 Kat:12 Daire:78 Ataşehir İstanbul - T:0850 885 05 01 - info@monetatanitim.com