Connect with us

Gaz Fitingsleri

GE Jenbacher Gaz Motorları, Küresel Yağ Tedarikçisi olarak ExxonMobil’i seçti

Yayın Tarihi:

on

 

 

ExxonMobil’in Mobil Pegasus marka gaz motoru yağı, GE’nin tüm yeni 2,3 ve 9 Serisi Jenbacher gaz motorlarında kullanılacak.

 

GE 2,3 ve 9 Serisi Jenbacher gaz motorlarının küresel yağ tedarikçisi olarak ExxonMobil’i tercih etti. Bu yeni küresel işbirliğinin bir parçası olarak ExxonMobil, Jenbacher gaz motor sahipleri ve operatörlerine yüksek kaliteli Mobil Pegasus marka yağ tedarik ederek ekipman performanslarının geliştirilmesine yardımcı olacak. Gaz motor platformlarının gelişen ihtiyaçlarını karşılayan yüksek performanslı motor yağı teknolojileri, önümüzdeki 20 yıl boyunca ExxonMobil ve GE ortaklığında geliştirilecek.


Elli yılı aşkın süredir Mobil Pegasus yağ ailesi, operatörlerine motor ömrü uzatmada ve verimliliği artırmada yardımcı olurken maliyeti düşürmede de katkı sağlıyor. Formülünde bulunan yağ ömrünü uzatma ve temiz tutma teknolojisi özellikleri sayesinde yağ tüketimi kontrol altında oluyor ve motorlara ender görülecek seviyede aşınma koruması sağlıyor.

 

ExxonMobil Global Stratejik İşbirliği Direktörü Tim Hinchmen ‘’Geçtiğimiz 20 yılda GE ve birçok son kullanıcıyla güçlü işbirliklerimiz oldu. Yeni işbirliğimiz Mobil Pegasus ailesine ait yağların liderliğini kanıtlar niteliktedir ve ürünün son kullanıcıya sağladığı birçok avantajın  altını çizmektedir. Bu çerçevede GE mühendisleriyle Jenbacher gaz motorlarına yeni yağlama teknolojileri sağlayarak işletmelerine fayda katacak çalışmalara başlamak için  sabırsızlanıyoruz.’’ sözleriyle konuya ilişkin düşüncelerini aktardı.

Ürünün gaz motoru operatörlerine sağladığı faydalar arasında; yağ değişim aralıklarını uzatması, mecburi yağ alımını azaltması, enerji verimliliği ve ekipman dayanıklığını artırması ve bunun sonucunda da motorun ömrünü uzatarak işletmelerin maliyetlerini düşürmesi yer alıyor.

GE Jenbacher gaz motorları çoğunlukla kojenerasyon/ birleşik ısı ve güç uygulamalarında kullanılıyor. Müşteriler, bu motorların korunmasına yardımcı olmak için Mobil Pegasus ailesindeki Mobil Pegasus ™ 705 ve Mobil Pegasus ™ 605 Ultra 40 ürünlerinden faydalanabilecekler.

 

Mobil Pegasus ailesinin gaz motor yağları hakkında daha fazla bilgi için mobilindustrial.com.tr adresini ziyaret edebilirsiniz.

 

Türkiye endüstrisine, alana özel, spesifik yayınlar üreten MONETA Tanıtım’ın sektörel dergilerinin ve web portallarının editörlüğünü yapmaktayım. Yeni nesil, dinamik yayıncılık anlayışıyla, dijital ve basılı mecralarda içerik geliştirmek için çalışmaktayız.

Devamını Oku

Gaz Fitingsleri

Air Products, AGC Glass Europe için endüstriyel gaz tedariği sağlıyor

Yayın Tarihi:

on

Yazar:

Air Products, dünyanın en büyük düz cam üreticisi AGC Glass Europe için bir Hava Ayrım Ünitesi (HAU) yerleştirdi. AGC’nin Çek Cumhuriyeti’ndeki Teplice fabrikasında faaliyete geçen teknoloji harikası kriyojenik (dondurucu) PRISM® ON300, saf oksijen ve nitrojen üretiyor ve AGC’nin yenilenmiş flot camı üretim hattının önemli bir parçasını teşkil ediyor. Bu gelişme ile Avrupa’da ilk defa bir flot camı üretim hattı bağımsız bir HAU ile donatılmış bulunuyor.

 

airproducts-logo

Bu teknolojinin sağlanması, Air Products ile AGC Glass Europe arasında uzun sureli gaz tedariği kontratının imzalanması niteliğini taşıyor. Bu kontrat, iki firma arasında Çek Cumhuriyeti’nde 20 yıl önce başlamış olan ilişkiyi daha da güçlendiriyor.
Air Product Orta Avrupa, Britanya ve İrlanda Generated Gas (Gaz Üretim) Müdürü Pavel Kolouch konuyla ilgili olarak: ‘’Air Products’ta bizler, AGC’nin ‘Glass Unlimited’ (Sınırsız Cam) tutkusunu paylaşıyoruz. Bugün gelinen nokta her iki taraf içinde büyük bir başarıdır ve özellikle bizim için, dünyanın cam sektöründeki lider firması AGC ile beraber büyümeye devam etmemiz açısından da bir fırsattır. Bu ayrıca Avrupa’da kendi alanındaki en büyük yatırımlardan biridir’’ yorumunu yaptı.
Teplice fabrikasında kurulu, isteğe göre özel üretilmiş olan PRISM® ON300 kriyojenik damıtma yöntemiyle hava ayrıştırma teknolojisini kullanmaktadır ve günde 300 ton oksijen ve 170 ton nitrojen üretme kapasitesine sahiptir.
AGC Glass Europe SA/NV Önemli Operasyonlar Kıdemli Müdürü, AGC Grup bünyesindeki AGC Flat Glass Czech a.s Yönetim Kurulu Başkanı Pavel ?edlbauer: “PRISM® santralinde yalnızca cam sanayine özel bir ürün geliştirmekle kalmıyor, aynı zamanda fırınımızın faaliyetleri için günde 24 saat düzenli olarak flot camı hattı oksijen tedarikinin güvenliğini ve devamlılığını sağlıyoruz. Bunlar AGC için çok önemli faydalar ve rekabetçiliği giderek artan bu pazarda hedeflerimiz doğrultusunda en iyi kalitede cam üretimine ulaşmamıza katkıda bulunuyor” açıklamasında bulundu.
Cam sanayi, bir yandan emisyon ve sera gazı maliyetlerini daha uygun hale getirirken, bir yandan da cam kalitesi ve üretimini geliştirmek için tüketiciler ile birlikte çalışmayı sürdüren Air Products için büyük önem taşıyan sektörlerden biridir. İnovasyona büyük önem veren Air Products, AR&GE ve ürün geliştirme çalışmalarına hava ayrıştırma tekniklerinden uygulama teknolojilerine pek çok alanda yatırım yapmaya devam ediyor; şirket Cleanfire® HRi™ ile brülör alanında liderliğini sürdürüyor.

Devamını Oku

Trendler

Pompa Vana ve Sistemleri Dergisi - Pump Valve and Systems Magazine sitesinden daha fazla şey keşfedin

Okumaya devam etmek ve tüm arşive erişim kazanmak için hemen abone olun.

Okumaya devam et