Connect with us

Sızdırmazlık Elemanları

Çevre dostu DURAMAX

Yayın Tarihi:

on

 

Gf Hakan Plastik’in tescilli markası DURAMAX, sızdırmazlık özelliği ile yer altı su kaynaklarının korunmasında etkili oluyor.

 

Türkiye’nin ilk ve tek PP koruge boru üreticisi olan GF Hakan Plastik, tescilli markası DURAMAX boru sisteminin üstün özellikleri ile tüm drenaj sistemleri için güvenli ve ekonomik çözümler sunuyor.

 

Tüm yerüstü ve yeraltı boşaltma sistemleri,  kanalizasyon sistemleri, endüstriyel atık su drenaj sistemleri, yağmur suyu tahliye sistemleri, vb. alanlarda kullanıma uygun olarak geliştirilen DURAMAX çok katmanlı boru sistemi, TS EN 13476-3-A1 sistem standartlarına göre HDPE’ den (Yüksek Yoğunlukta Polietilen) ve PP’ den (Polipropilen) üretiliyor.

Hem hafif, hem güvenli

 

Beton borulara oranla 30 kat daha hafif olan DURAMAX, nakliye, kurulum ve kullanım konularında kolaylıklar sağlıyor. Çift katmanlı yapısı ile sızdırmazlık; sağlam ve kırılmaz fiziksel özellikleri ile dayanıklılık; yüksek kimyasal direnci ile atık sulardaki aşındırıcı kimyasallara karşı direnç özellikleri ile suların güvenli şekilde transfer edilmesine imkan sunuyor.

Aşınmalara karşı dayanıklılık gösteren sistem, PP malzemeden üretildiğinde 60-65 °C kadar, HDPE malzemeden üretildiğinde 30-35 °C sıcaklıklara kadar sıvı transferine imkan tanıyor.

 

150mm’den 1000mm’ye kadar muflu veya mufsuz borular ve ek parçalardan oluşan sistem, sızdırmazlık özelliği ile boru içindeki atık suların yer altı su kaynaklarına karışmasını önlüyor. Bu özelliği ile çevrenin korunmasına katkı sağlayan DURAMAX, ayrıca geri dönüşebilir olma özelliği ile de çevre dostu bir ürün olduğunu kanıtlıyor.

 

Türkiye endüstrisine, alana özel, spesifik yayınlar üreten MONETA Tanıtım’ın sektörel dergilerinin ve web portallarının editörlüğünü yapmaktayım. Yeni nesil, dinamik yayıncılık anlayışıyla, dijital ve basılı mecralarda içerik geliştirmek için çalışmaktayız.

Sızdırmazlık Elemanları

Sektörde devrim yaratan yeşil contalar: KLINGERSIL

Yayın Tarihi:

on

Yazar:

KLINGER’in sızdırmazlık teknolojisinde sürdürülebilirliğe olan bağlılığının bir kanıtı olan ‘orijinal yeşil’ conta KLINGERSIL, Akışkan kontrolünde enerji verimliliğine büyük bir potansiyel
sunuyor. İspanya’daki Tereos, pahalı buhar kaçaklarını bulmak için KLINGER’in uzman ekibine güveniyor. Endüstriyel sektörler için ayrılmaz ve gerekli olan, bunun yanı sıra daha büyük bir ekosisteme katkıda bulunan KLINGER contaları, çoğu endüstriyel bileşenin aksine bir adım daha ileri giderek, yaşadıkları ekosistemi korumak için çalışıyor. Çevre bilincinin arttığı bir çağda KLINGER Dichtungstechnik, endüstriyel sektörde sürdürülebilir uygulamalara geçişin öncülüğünü yapıyor. Bu yolculuk, sadece yüksek performanslı sızdırmazlık çözümleri üretme değil, aynı zamanda bunu sorumlu bir şekilde yapma taahhüdü ile tanımlanıyor.

1982 yılında icat edilen KLINGERSIL, sızdırmazlık teknolojisinin manzarasını daha yeşil bir geleceğe doğru değiştirdi. Eko-inovasyon sadece çevre dostu ürünler üretmekle ilgili değil, aynı zamanda şirketlerin çalışma şeklini yeniden tasarlamayı ve devrim yaratmayı da içeriyor. Bu nedenle KLINGER, uzun zaman önce araştırma ve geliştirmeye önemli kaynaklar ayırarak daha sürdürülebilir contaların üretiminde çığır açıyor.

Orijinal yeşil’in doğuşu

1982 yılında KLINGER, sızdırmazlık teknolojisinin manzarasını sonsuza dek değiştirecek çığır açan bir buluşu tanıttı: KLINGERSIL, ‘orijinal yeşil’ conta. Adından da anlaşılacağı gibi, belirgin
yeşil rengi sadece estetik bir seçimden daha fazlasını temsil ediyor. KLINGERSIL sızdırmazlık malzemeleri, sürdürülebilirlik ve yeni düzenlemelere olan bağlılığın bir sonucu olarak öne çıkıyor. Bu elyaf takviyeli sızdırmazlık malzemesi, olağanüstü mekanik mukavemet, kimyasal direnç ve termal stabilite sunarken çevreye duyarlı olmaya da devam ediyor. Contalar sadece üstün sızdırmazlık çözümleri sunmakla kalmıyor, aynı zamanda daha yeşil bir geleceğe katkıda bulunuyor:

Malzeme verimliliği: Mümkün olan her yerde sürdürülebilir ve geri dönüştürülebilir malzemelerin kullanılması. Amaç, atıkları en aza indirmek ve kaynakların sadece atılmakla kalmayıp yeniden kullanıldığı döngüsel bir ekonomiyi teşvik etmek.

Enerji tasarruflu üretim: Enerji tüketimini azaltmak için üretim süreçlerinin optimizasyonuna yatırım yapılması ve bunun sonucunda sera gazı emisyonlarının azaltılması.

Daha uzun kullanım ömrü: Daha uzun süre dayanacak şekilde tasarlanarak sık değiştirme ihtiyacını ve dolayısıyla israfı azaltması.

Sızıntı önleme: Çevreye potansiyel olarak zarar verebilecek sızıntıları önlemek için titiz tasarım.

Karbon ayak izinin azaltılması: Çevre dostu çözümlerin performanstan veya kaliteden ödün vermemesi gerekliliğini merkezine alan KLINGER ekibi, sürekli olarak sürdürülebilirliğin sınırlarını zorlamaya çalışıyor. Bu nedenle grubun Ar-Ge çalışmaları hem olağanüstü sızdırmazlık performansı hem de çevresel faydalar sağlayan contalar yaratmaya odaklanıyor. Eko-inovasyonun merkezinde sürekli iyileştirme arayışı yer alıyor.

Barbara Köfinger, KLINGER Dichtungstechnik ve KLINGER Almanya Genel Müdürü

KLINGER Dichtungstechnik Genel Müdürü Barbara Köfinger, konuyu şu ifadelerle özetliyor: “Vizyonumuz sadece en kaliteli sızdırmazlık çözümleri sunmanın ötesine geçiyor. Kendimizi
gezegenimizin sağlığını düşünen ürünler yaratmaya adadık. Bu, sektörümüzün geleceğidir ve KLINGER Dichtungstechnik bunun bir parçası olmaktan gurur duymaktadır.”

Sürdürülebilirlik taahhüdü

Eko-inovasyon yolculuğunu henüz bitirmeyen KLINGER, 2022 yılında KLINGERSIL’ın 40. yılını kutladı. Grup, ürün yelpazesine ve süreçlerine dahil etmek için daha sürdürülebilir uygulamaları ve teknolojileri keşfetmeye devam ederken, KLINGER Dichtungstechnik sadece yüksek performanslı contalar üretmekle kalmıyor; kalite ve sürdürülebilirlik taahhüdünü iç içe geçirerek gelecek nesiller için yeşil bir miras oluşturuyor.

Döngüsel ekonomi girişimleri

Yakın zamanda yapılan bir röportajda Genel Müdür Barbara Köfinger, KLINGER Dichtungstechnik’in ham madde kıtlığı ve yüksek enerji maliyetleri gibi zorlu koşulların üstesinden gelirken teslimat kapasitesini nasıl koruduğunu ve hatta üretimi nasıl artırdığını vurguluyor. Şirketin enerji izleme konusundaki kararlılığının altını çiziyor.

KLINGER Dichtungstechnik, aşağıdakiler de dahil olmak üzere çeşitli sürdürülebilir üretim uygulamalarıyla çevresel sorumluluğa olan bağlılığını gösteriyor:

· Aktif palet geri dönüşümü
· Endüstriyel plastik atıkların ayrıştırılması ve geri dönüşümü
· Enerji tasarruflu bileşenlerle donatılmış kalenderler
· Kullanılmış makine yağlarının yüksek kaliteli baz yağlara dönüştürülmesi

Bu girişimler, KLINGER’in sürdürülebilirlik konusundaki proaktif yaklaşımını vurgulayarak, daha yeşil ve daha verimli bir üretim süreci sağlıyor.

Sahteciliğe karşı savaş

Kalite açısından öne çıkan, ekolojik anlamda sadece “yeşil” olmakla ilgili olmayan KLINGERSIL elyaf takviyeli conta serisi, orijinal, özgün ve sektörde standardı belirleyen contalar olarak
nitelendiriliyor. Uzmanlık, yenilik ve dürüstlüğün bir kanıtı olarak durarak, güvenilir KLINGER kalitesini somutlaştırıyor.

Çevresel zarardan kaçınmak

‘Daha yeşil’ bir üretim

Sahte ürünlerle dolu bir pazarda KLINGER Dichtungstechnik, orijinal KLINGER ürünlerinin kullanılmasının öneminin altını çiziyor. Sahte contalar yalnızca operasyonel sorunlara yol açmakla kalmıyor, aynı zamanda düşük kalite ve daha kısa kullanım ömürleri nedeniyle çevresel zarara da katkıda bulunuyor.

 

 

Orijinal yeşil, yüksek kaliteli performansı temsil eder.

Barbara Köfinger, konuyla ilgili şu ifadeleri kullanıyor: “Orijinal KLINGERSIL’i seçmek sadece en yüksek kalitede performans sağlamakla kalmaz, aynı zamanda daha sürdürülebilir ve sorumlu bir endüstriye yönelik çabalarımızı desteklediğinizin güvencesini de verir. ‘Orijinal yeşil’i tercih ettiğinizde özgünlük, performans ve çevresel sorumluluk anlamına gelen bir ürün seçmiş olursunuz.”

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Devamını Oku

Sızdırmazlık Elemanları

Akış kontrolü ile daha sürdürülebilir bir dünya

Yayın Tarihi:

on

Yazar:

PNOSAN Group olarak 27 yıldır endüstriyel vana alanında faaliyet gösteriyoruz. Sektörde güçlü, dinamik bir yapıya sahip öncü şirketlerden biriyiz. Şirket olarak üretimin ilk aşamasından son safhasına değin sürecin tüm kontrolünü titizlikle yapmanın vermiş olduğu tecrübe ile yıllardır hem ülkemizde hem de dünyada sektöre öncülük etmekten onur duymaktayız. Çağımızın yeni üretim anlayışını bir adım daha öteye taşıyabilmek için alanında uzman ve eğitimli kadromuzla inovasyona yönelik uygulamalar ile sektörde belirgin bir şirket konumu yakaladık. Ürünlerimiz kullanıldığı her sektörde üstün performans sergileyerek bizi gururla temsil etmektedir.

Geleceğe yön veren markamız “Nst-Nordsteam” ile vana endüstrisinde kalıcı bir iz bırakmayı planlıyoruz. Yerli üretim, CE, ISO, TSE ve EAC sertifikalarına sahip geniş ürün yelpazemiz ile uluslararası test kuruluşlarından tam not alarak müşterilerimize kalite ve güven hissini sonuna kadar yaşatıyoruz. Bunun yanı sıra, tesisat ekipmanlarını ve her türlü teknik malzemeyi stoklarımızda her daim hazır bulundurmak, müşterilerimizin taleplerine hızlı geri dönüşler sağlayarak etkili iletişim kurmak bizim için çok önemli. Bu da bizim erişilebilirlik bakımından işimize olan bağlılığımızın en güzel kanıtlarından…

Değişen yeni dünya düzeni ile gelişen istek ve ihtiyaçlar üretime de farklı bir boyut kazandırmıştır. Bugün, kontrol işlemleri üretimin her aşamasına yayılmış enerji, verimlilik, tasarruf ve sürdürülebilirlik konuları ön plana çıkmıştır. Üretim tesislerinde (enerji, yiyecek-içecek, kimya, ilaç, kağıt, çimento, tekstil, petrokimya, yağ, su ve atık su vb.) akışkan kontrolü oldukça önemli bir paya sahiptir. Biz bu farkındalığın bilinciyle hareket ediyor, proses kontrolü sayesinde üretimin planlanmasını en iyi şekilde gerçekleştiriyoruz. 

Şirket olarak sürdürülebilir çevre politikamız ile üretimde minimum atık prensibini benimseyerek hassas bir yolculuk yürütüyoruz. Nst-Nordsteam ürünlerimiz ile daha az buhar kaybı ve sıvı sızdırmazlığı ile tesislerde enerji tasarrufu meselesine odaklanıyoruz. Markamızın öne çıkan ürünlerinden “Oransal Kontrol Vanaları” ile yakaladığımız bu başarı ile hedefimiz, ülkemiz ve dünya endüstrisinde kullanımda olan ya da kullanılması planlanan vana ürünlerini çevre dostu “NST” ürünlerimizle dönüştürmektir. Böylece, yarınlarımızı sürdürülebilir olarak inşa ederken şirket olarak bize düşen sorumluluğumuzu en iyi şekilde gerçekleştirme gayretindeyiz. Ürünlerimizle inovatif çözümler sunarak fabrikalarda daha verimli ve ekonomik üretim yapılabilmesi şirket misyonumuz açısından oldukça önemli…

Şirket olarak üretimdeki katkı payımızla maksimum seviyede verimlilik sağlamak, ürünlerimizle verimliliğini artırmak, kuruluşumuzdan bu yana benimsediğimiz “çevre dostu” politikamızı desteklemektedir. Gelecek nesillerimize “Daha yaşanabilir bir dünya’’ bırakabilmek için üzerimize düşeni yapmaktan onur ve gurur duyuyoruz. 

Devamını Oku

Sızdırmazlık Elemanları

Endüstriyel sızdırmazlığın çözüm ortağı EagleBurgmann Türkiye, 30. yılını kutluyor

Yayın Tarihi:

on

Yazar:

136 yıllık tecrübesi ve sektörel birikimi ile endüstriyel sızdırmazlık teknolojisi alanında küresel çapta lider tedarikçilerden biri olan EagleBurgmann, “Dünyanın en güvenilir, müşteri odaklı sızdırmazlık çözümleri sağlayan firması olma” vizyonuyla çalışmalarına devam ediyor. Bu vizyonla 30 yıldır faaliyetlerini sürdüren EagleBurgmann Türkiye, Kuzey Afrika’dan Orta Asya’ya, Türki Cumhuriyetler’den Amerika’ya kadar geniş satış ağıyla müşterilerine hizmet veriyor.

Mekanik salmastralar, tampon sıvı sistemleri, manyetik kaplinler, karbon sızdırmazlık halkaları, kompansatörler, contalar, yumuşak salmastralar gibi geniş ürün yelpazesinin yanı sıra ana holding şirketi olan Freudenberg Viledon marka filtrelerin satış ve pazarlamasını da yapmakta. Tüm sektörlerin endüstriyel sızdırmazlıktaki çözüm ortağı olan EagleBurgmann, Türkiye’de, kuruluşunun 30. yılını kutluyor. 250’e yakın çalışanı ile İstanbul merkez tesislerinde gerçekleştirdiği üretimle sızdırmazlık alanında petrol-gaz endüstrisinden petrokimyaya, ilaç endüstrisinden gıdaya, enerji sektöründen madenciliğe kadar neredeyse tüm sektörlere etkin sızdırmazlık çözümü sunan EagleBurgmann Türkiye, İstanbul Tuzla’daki Global Kompansatör Üretim Merkezi, Mekanik Salmastra ve Tampon Sıvı Sistemleri için Global Ekspres Üretim Merkezi ile dünyanın birçok ülkesine satış yapıyor. Satış sonrası servis ve mühendislik hizmetleri de vererek Türkiye’ye önemli bir ihracat girdisi sağlayan firma, ayrıca EMEA (Avrupa, Orta Doğu ve Afrika) bölgesinde pompa mekanik salmastralar ve kompresör dry gas salmastralarının retrofit ve upgrade uygulamalarından da sorumlu.

Türkiye ve Azerbaycan’da bulunan 5 ayrı satış ofisi ve servisi ile müşterilerine daha yakın olmayı hedefleyen EagleBurgmann Türkiye, 7/24 hizmet veren servis merkezleri ve ekibiyle, müşterilerinin sızdırmazlık sorunlarına hızlı ve uygun çözümleri üretmeye devam ediyor. Duruş maliyetlerinin yüksek olduğu, güvenilirlik ve emniyetin öncelikli olduğu her yerde önemli bir ihtiyaca cevap veren firma, son yıllarda servis hizmetlerini geliştirerek planlı/önleyici bakım ve döner ekipman bakımı konularında çok ciddi gelişmeler sağlıyor. 

EagleBurgmann Türkiye, 30 yıldır endüstriye sunduğu yüksek kalitedeki sızdırmazlık ürünlerinin yanı sıra müşterilerine sağladığı çeşitli teknik eğitimler ve çevrenin korunmasına verdiği katkılarla da sanayi sektörünün örnek kuruluşlarından biri olmaya devam ediyor. 

Devamını Oku

Trendler