Connect with us

Sektör Haberleri

850’nin üzerinde katılımcı beklenen ISK-SODEX 2023’te, firmalar yerlerini almaya başladı

Yayın Tarihi:

on

2021 yılını toplam 6,2 milyar dolar ihracat, 2022 yılının ilk 4 ayını ise 2,2 milyar doların üzerinde ihracat ile tamamlayan iklimlendirme sektörü, ISK-SODEX 2023’te bir araya gelecek. 25-28 Ekim 2023 tarihlerinde İstanbul Fuar Merkezi’nde düzenlenecek olan ISK-SODEX 2023 için satışlar başladı. Katılımcı firmalar, stant alanları için görüşmelerine devam ediyor.

Hannover Messe Sodeks Fuarcılık tarafından düzenlenen ve iklimlendirme sektörünün lider fuarı olan ISK-SODEX, ‘Sağlıklı İklimlendirme Çözümleri’ teması ile 25-28 Ekim 2023 tarihlerinde düzenlenecek. Yaklaşık 42.000 m2 alanda satışına başlanan ISK-SODEX 2023 Fuarı’na 850’nin üzerinde katılımcı gelmesi bekleniyor. Asya ve Kuzey Afrika Bölgesi için her zaman bir çekim alanı olan fuara, 2023 yılı için Avrupa ülkelerinden de büyük ilgi bekleniyor. Almanya, İtalya ve Fransa’dan katılımcılarını ağırlayacak olan fuarda, alternatif enerjiyle çalışabilecek ürünler, temiz ve konforlu iç hava kalitesinin oluşturulması, akıllı HVAC-R otomasyon sistemleri, daha az enerji tüketen, daha yüksek performanslı ve çok fonksiyonlu ürünler ön plana çıkacak. İklimlendirme sektöründe, bölgesinin en büyüğü olma özelliğine sahip olan fuarda; ısıtma, soğutma, klima, havalandırma, yalıtım, pompa, vana, tesisat, su arıtma, yangın, havuz ve güneş enerjisi sistemleri sektörlerine dair binlerce çeşit ürün ve hizmet fuar ziyaretçileriyle buluşacak. Fuarın yenilenen İstanbul Fuar Merkezi’ne taşınmasıyla ise katılımcılara ve ziyaretçilere hem ulaşım açısından kolaylık sağlanması hem de daha iyi bir fuar deneyimi sunulması hedefleniyor. 2021 yılını toplam 6,2 milyar dolar, 2022 yılının ilk 4 ayını ise geçtiğimiz yıla kıyasla %15.2 artış ile 2,2 milyar dolar üzerinde ihracat ile tamamlayan iklimlendirme sektörü profesyonellerinin buluşacağı “ISK-SODEX 2023”, dünyanın her yerinden ziyaretçiler ve konusunda uzman katılımcılar arasında bilgi alışverişi yapma imkanı sunacak. Fuarda yer alacak olan forum alanı, ustalar ligi, konferanslar ve sektörün önde gelen dernekleri ile olan iş birlikleri sayesinde iş bağlantıları kurma ve geliştirme, sektördeki yenilik ve gelişmeleri yakından tanıma fırsatı sağlanacak.

T.C. Ticaret Bakanlığı destekleri ile İklimlendirme Sanayi İhracatçıları Birliği (İSİB) tarafından organize edilecek olan B2B ikili iş görüşmeleri ile sektörün ticaret hacmine büyük katkı sağlanacak. 2021 yılı ikili iş görüşmeleri kapsamında, 53 ülkeden 300 profesyonel satın almacı, ISK-SODEX Fuarı katılımcıları ile buluştu. İlki 1997 yılında düzenlenen ISK-SODEX Fuarı’nın 2021 yılında gerçekleşen versiyonunda, 2023 yılına kadar gerçekleştirilmek üzere 500 milyon dolarlık ticaret hacmi yakalandı. ISK-SODEX 2021 Fuarı’nı 95 ülkeden 86 bin 217 kişi ziyaret etmişti.

Endüstri dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz? Şimdi kayıt olun.

  E-Bülten'e kayıt olun
E-Posta:
 

Türkiye endüstrisine, alana özel, spesifik yayınlar üreten MONETA Tanıtım’ın sektörel dergilerinin ve web portallarının editörlüğünü yapmaktayım. Yeni nesil, dinamik yayıncılık anlayışıyla, dijital ve basılı mecralarda içerik geliştirmek için çalışmaktayız.

Sektör Haberleri

Uluslararası İstanbul Hırdavat Fuarı, Bakan Varank’ın ziyaretiyle kapılarını 6. kez açtı

Yayın Tarihi:

on

Yazar:

Avrasya’nın en büyük, Türkiye’nin ise tek uluslararası fuarı olma özelliği taşıyan İstanbul Hırdavat Fuarı, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank’ın ziyaretiyle 6. kez kapılarını açtı. Nalburiye ve hırdavat sektörünün 2022’deki en kapsamlı buluşması olan fuar, 72 ülkeden binlerce ziyaretçiyi ağırlayacak.

Tüm sanayi kolları ile ortak bağı olan nalburiye ve hırdavat sektörü; üretim, montaj, bakım, onarım süreçlerindeki ürün tedarikini ve çarkın dönmesini sağlayan 20 bin kalem ürün çeşidini, 15-18 Eylül tarihleri arasında Uluslararası İstanbul Hırdavat Fuarı’nda sergilemeye başladı. İlk düzenlendiği günden bu yana sektöre dair önemli bir eksikliği gideren fuar, 6’ncı yılıyla birlikte artık hırdavat ve nalburiye sektörü için gerek katılımcı markalar gerek yerel ve uluslararası ziyaretçi nezdinde geleneksel bir ticari organizasyon haline geldi. 6 yıldır ülkemiz ve MENA coğrafyası için nalburiye ve hırdavat sektöründeki büyük bir eksikliği ortadan kaldıran fuar, sektörün ihracat hedeflerini yakalamasına her geçen gün daha fazla katkı sağlıyor.

Uluslararası İstanbul Hırdavat Fuarı’nın Proje Yönetmeni Zülküf Karadayı’nın eşliğinde fuar firmalarını tek tek gezen Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, katılımcıları yaptıkları başarılı çalışmalar nedeni ile tebrik etti. İnovasyon, yenilik ve çeşitlilik konusunda dünya çapında bir dinamizme sahip olan İstanbul Hırdavat Fuarı, 15-18 Eylül tarihleri arasında İstanbul Fuar Merkezi’nin yeni 5’inci 6’ncı ve 7’nci salonlarında 25 bin metrekare alanda, 250’nin üzerinde katılımcı ile gerçekleşiyor. Fuar, elektrikli ve mekanik el aletleri ve aksesuarlarından kaynak makineleri ve elektrotlarına, kendin yap (DIY) ürünleri, zımpara, çivi makineleri ve aşındırıcılara; lazer aletleri ve iş güvenliği ekipmanlarından izolasyon, yalıtım ve tecrit malzemelerine, boyacı ve kilit aksesuarlarına kadar 20 bin kalem çok büyük bir ürün çeşitliliği sunuyor.

Orta Doğu ve MENA ülkelerinden alım heyetleri İstanbul’da

Uluslararası İstanbul Hırdavat Fuarı’na özellikle Orta Doğu ülkelerinden yoğun ilgi var. Suudi Arabistan, Birleşik Arap Emirlikleri, Katar, Irak, Yemen, Mısır, Makedonya, Tunus, Sırbistan, Fas gibi ülkelerin yanında Kuzey Afrika ülkeleri başta olmak üzere toplam 20 ülkeden üst düzey heyetler fuarı ziyaret etmeye başladı. Uluslararası İstanbul Hırdavat Fuarı süresince gelecek olan alım heyetleriyle milyonlarca dolarlık iş hacmine ulaşılması bekleniyor.

Sektördeki gelişmeleri takip etmek için Uluslararası İstanbul Hırdavat Fuarı’nı ziyaret edin

Bulunduğu coğrafyanın en önemli buluşması İstanbul Hırdavat Fuarı 15 Eylül’de kapılarını açtı. 6. kez İFM’nin 5, 6 ve 7. salonlarında düzenlenen fuar, 18 Eylül tarihine kadar ziyaretçilerini ağırlayacak.

Endüstri dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz? Şimdi kayıt olun.

  E-Bülten'e kayıt olun
E-Posta:
 
Devamını Oku

Sektör Haberleri

Plastik sektörünün tüm paydaşları 31. kez Plast Eurasia’da buluşacak

Yayın Tarihi:

on

Yazar:

2021 yılında sektörün tüm paydaşlarını bir araya getirerek, 138 ülkeden 60.742 profesyonel ziyaretçi ile 39 ülkeden 852 lider firmayı buluşturan Plast Eurasia İstanbul, 23-26 Kasım 2022 tarihleri arasında 31. kez kapılarını açmaya hazırlanıyor. Plastik sektöründe oluşturduğu küresel etkileşimle dev bir ticaret platformu haline gelen Plast Eurasia İstanbul Fuarı, 2022 yılında da büyümeye devam ediyor.

Fuarcılık sektörünün öncü ve lider isimlerinden biri olan Tüyap Tüm Fuarcılık Yapım A.Ş tarafından, plastik sektörünün birleştirici gücü PAGEV iş birliğinde 31. kez düzenlenecek olan Plast Eurasia İstanbul Fuarı, 23-26 Kasım 2022 tarihleri arasında sektör profesyonellerini bir araya getirmeye hazırlanıyor. Türkiye’nin en büyük, dünyanın lider plastik endüstrisi fuarlarından biri olan Plast Eurasia İstanbul Fuarı, güçlü sektörün de desteğini alarak istikrarlı büyümesini devam ettiriyor.

Yoğun talep üzerine yeni makine ve ham madde salonları açıldı

Sektör firmalarından gelen yoğun katılım talebi üzerine, mevcut salonlara yenileri eklenen Plast Eurasia’da; ham madde bölümü için 9A, makine bölümü için 11. Salon katılımcı ve ziyaretçilere açıldı. Satışların %95’inin tamamlandığı fuarda makine firmaları 2-3-4-10-11-12-14 numaralı salonlarda, ham madde firmaları 5-6-7-8-9-9A salonlarında ziyaretçilerini bekliyor. 11. salonda hemen yerini alan firmalar arasında; PDA Otomasyon Makina, Ais Mühendislik, Bilgili Makina, Varilsan, Birlikflex Makine İmalatı ve Pazarlama, Uçkan Test ve Ölçüm Sistemleri, Toroplas Plastik Kalıp, Nokta Plastik, DMK Dizayn Makine Kalıp, Gülnar Plastik, Güven Makine Kalıp, Vakumsan Ambalaj, Tekno Kalıp, Enkosan Kompresör ve Makine, Candar Otomasyon Sistemleri, Benli Plastik yer alıyor.

Uluslararası arenadan da yoğun ilgi

Almanya, Amerika, Belçika, Çin, Danimarka, Finlandiya, Güney Kore, Hindistan, Hollanda, İspanya, İsrail, İsveç, İsviçre, İtalya, Japonya, Malezya, Tayland, Tayvan ve İran, Plast Eurasia’nın katılımcı ülkeleri arasında yerini aldı. Bu ülkelerin yanı sıra Rusya ve İngiltere ile de görüşmelerin yoğun bir şekilde devam ettiği fuarda, 50’nin üzerinde ülkeden 1.000’e yakın katılımcı firmanın yer alması bekleniyor. 

Ticaret Bakanlığı ve KOSGEB desteği

T.C. Ticaret Bakanlığı ve KOSGEB tarafından destek kapsamına alınan fuarın katılımcıları kendilerine en uygun desteğe, fuar sonrasında başvuru yaparak fuar harcamalarının bir kısmını geri alabiliyor.

Endüstri dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz? Şimdi kayıt olun.

  E-Bülten'e kayıt olun
E-Posta:
 
Devamını Oku

Sektör Haberleri

Değirmen makinelerinin küresel oyuncuları, İstanbul’daki buluşma için gün sayıyor

Yayın Tarihi:

on

Yazar:

Dünyanın lider değirmen makine üreticileri, 15-18 Eylül 2022 tarihleri arasında Mill Tech İstanbul Fuarı’nda bir araya gelecek. Sektöre dair her şeyin bir arada sunulacağı fuar, oluşturacağı ticaret hacmi sayesinde küresel markaların ihracatlarına büyük katkılar sağlayacak.

CNR Holding ile Değirmen ve Sektör Makineleri Üreticileri Derneği (DESMÜD) tarafından hayata geçirilen Mill Tech İstanbul Fuarı, değirmen sanayinin küresel ölçekte önemli markalarını yeni iş anlaşmaları için İstanbul Fuar Merkezi’nde bir araya getirecek. Sektörün küresel ölçekte en büyük ihracatçısı konumunda olan Türk değirmen makineleri sanayi, global ticaret ağını Mill Tech İstanbul ile büyütmeye bu yıl da devam edecek. Sektörün yeni teknoloji ve uygulamalarına ev sahipliği yapacak olan Değirmen Makineleri Teknolojileri ve Yan Sanayi Fuarı – Mill Tech İstanbul, oluşturacağı ticaret hacmi sayesinde küresel markaların ihracatlarına büyük katkılar sağlayacak.

Yerli ve yabancı üretici firmaların yoğun ilgi gösterdiği fuar, kaliteli katılımcıyı nitelikli alıcı ile bir araya getirerek sektörün ticaretine önemli bir ivme kazandıracak. 15-18 Eylül 2022 tarihleri arasında organize edilecek olan Mill Tech İstanbul; Avrupa, Afrika, Türki Cumhuriyetler, Orta Doğu ve Uzak Doğu ülkelerinden binlerce profesyonel alıcıyı misafir edecek. Fuarda katılımcı ve ziyaretçiler arasında gerçekleşecek olan B2B ikili iş görüşmelerinin tamamı, uzun soluklu ticaret anlaşmaları ile sonuçlanacak.

Mill Tech BIA ile yabancı alıcı rekoru kıracak

CNR Holding, fuara yurt dışından ilgiyi artırmak için Türk fuarcılık sektörünün en büyük yatırımı BIA – Global Pazar İstihbarat Sistemi’ni kullanıyor. Bu sistem ile dünyanın dört bir yanından değirmen makine ve teknoloji alıcıları fuara davet edilerek, ihtiyaçları doğrultusunda Türk firmaları ile buluşturulması sağlanıyor. Sistem, özellikle farklı ülkelerden alım yapan ve daha önce Türkiye pazarına girmemiş alıcılara ulaşıyor.  BIA sisteminin katkısıyla düzenlenecek Mill Tech’in profesyonel ziyaretçi rakamının 15 binin üzerine çıkması hedefleniyor.

Endüstri dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz? Şimdi kayıt olun.

  E-Bülten'e kayıt olun
E-Posta:
 
Devamını Oku
Advertisement

Trendler

Copyright © 2011-2018 Moneta Tanıtım Organizasyon Reklamcılık Yayıncılık Tic. Ltd. Şti. - Canan Business Küçükbakkalköy Mah. Kocasinan Cad. Selvili Sokak No:4 Kat:12 Daire:78 Ataşehir İstanbul - T:0850 885 05 01 - info@monetatanitim.com