Connect with us

Etkinlikler

Wilo, susuzluk tehdidine dikkat çekmek için doğa yürüyüşü düzenledi

Yayın Tarihi:

Enerji ve su kaynaklarının verimli kullanılması için yenilikçi pompa sistemleri geliştiren Wilo, Atlas Dergisi iş birliğiyle bir doğa yürüyüşü düzenledi. Su kaynaklarının verimli kullanılmasına dikkat çekmek amacıyla 11 Mart’ta Çatalca’da Binkılıç Deresi’nin çevresinde gerçekleşen etkinliğe çok sayıda doğasever ve gazeteci katılım gösterdi.

Wilo ve Atlas dergisi, su kaynaklarının verimli kullanılması için “Su İçin Yürüyoruz” adlı etkinlikte bir araya geldi. 11 Mart 2018 günü Çatalca’da Binkılıç Deresi’nin çevresinde düzenlenen etkinlikte temiz su kaynaklarına ulaşmak için kilometrelerce yürümek zorunda kalan çocukların yaşam koşullarına da dikkat çekildi. Atlas Dergisi okurları ve gazeteciler etkinliğe yoğun katılım gösterirken, yörenin doğa değerlerini ve su varlıklarını bir rehber eşliğinde keşfetme deneyimi yaşadılar.

Wilo Türkiye Genel Müdürü Ercüment Yalçın, düzenlenen doğa yürüyüşü öncesinde bir konuşma yaptı. Wilo markası olarak “su” odaklı sosyal sorumluluk projelerine imza attıklarını belirten Yalçın, şunları vurguladı: “Dünyada 650 milyondan fazla insan içme suyu kaynaklarının yetersizliğinden etkileniyor. Yapılan araştırmalar, Afrika ve Asya’da özellikle de kadınların suya ulaşmak için ortalama 6 kilometre yürümek zorunda kaldığını gösteriyor. Susuzluk sorunu tüm dünyayı tehdit etmeye başladı. Hem dünya nüfusu hem de sıcaklık arttığı için temiz su sorunu yaşanıyor. 2050 yılına kadar suya olan talebin yüzde 55 artış göstermesi bekleniyor. Bu nedenlerden ötürü kullanıcıların bilinçlendirilmesi son derece önemli. Kaynakların sürdürülebilir kullanılması için yaşam biçimlerimizi gözden geçirmeliyiz. Biz de ‘Su İçin Yürüyoruz’ diyerek bir farkındalık yaratmayı, insanların bakış açılarını değiştirmeyi hedefliyoruz.”

Etkinliğine doğaseverlerin yoğun ilgi göstermesinden dolayı çok mutlu olduklarını belirten Yalçın, 2015 yılından bu yana bu anlamlı projede iş birliği yaptıkları Atlas Dergisi’ne de teşekkür etti.

Türkiye endüstrisine, alana özel, spesifik yayınlar üreten MONETA Tanıtım’ın sektörel dergilerinin editörlüğünü yapmaktayım. Yeni nesil, dinamik yayıncılık anlayışıyla, dijital ve basılı mecralarda içerik geliştirmek için çalışmaktayız.

Etkinlikler

4. Su Kayıp ve Kaçakları Forumu İstanbul’da gerçekleştirildi

Yayın Tarihi:

Orman ve Su İşleri Bakanlığı’nın himayesinde Altyapı ve Kazısız Teknolojiler Derneği (AKATED) tarafından düzenlenen ve Su Yönetimi Genel Müdürlüğü ile DSİ Genel Müdürlüğü tarafından desteklenen 4. Su Kayıp ve Kaçakları Türkiye Forumu 29-31 Mart 2018 tarihlerinde İstanbul Fuar Merkezi’nde gerçekleştirildi.

Yurtiçinden ve yurtdışından binden fazla kişinin katıldığı ve otuzdan fazla firmanın stantlarıyla yer aldığı Forum’da ilk iki gün boyunca oturumlar gerçekleştirildi. AKATED Yönetim Kurulu Başkanı Yasin Torun’un hoş geldiniz konuşmasıyla başlayan Forum’da İSKİ Genel Müdürü Fatih Turan, Su Yönetimi Genel Müdürü Dr. Bülent Selek ve ASKİ Genel Müdürü Prof. Dr. Cumali Kınacı açılış konuşmaları gerçekleştirdiler. Plaket takdiminin ardından protokol üyeleri tarafından sergi kurdelesi kesildi ve katılımcı tüm firmaların stantları protokol üyeleri tarafından ziyaret edildi.

ASKİ Genel Müdürü Prof. Dr. Cumali Kınacı başkanlığında gerçekleştirilen Su Yönetiminde Yenilikçi Çözümler başlıklı ilk oturumda TBM Endüstri firmasından Ümit Pekparlak, TEKSU firmasından Ümit Cantürk, ALTER firmasından Tuna Uraz, ENERMAK firmasından Halit Gök ve SENSOR firmasından Esra Türker ile Jon Crowther sektördeki yenilikçi çözümlerini sundular.

DSİ Genel Müdür Yardımcısı Ergün Üzücek başkanlığında gerçekleştirilen Suyun Geleceği: Liderlik ve Politikalar başlıklı ikinci oturumda İSKİ Yönetim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Adem Esen, MASKİ Genel Müdürü Doç. Dr. Özgür Özdemir, İSU Genel Müdür Yardımcısı Uğur Susoy ve DESKİ Genel Müdür Yardımcısı Sami Ayhan su kayıplarının azaltılması için su idarelerinin gerçekleştirdikleri ve planladıkları çalışmaları paylaştılar.

Su Yönetiminde İyi Uygulama Örnekleri başlıklı üçüncü oturum DSİ Genel Müdür Yardımcısı Ergün Üzücek başkanlığında gerçekleştirildi. SUPERLİT firmasından Özcan Çağlar, FIRAT Plastik firmasından Cem Tokel, AYKOME firmasından Abdullah Sarıkaya, SCHNEIDER firmasından Yasin Demirdelen ve BOREALIS firmasından Ümit Çorbacıoğlu sektördeki iyi uygulama örneklerini paylaştılar.

Çevre ve Orman Bakanlığı E. Müsteşarı Prof. Dr. Hasan Zuhuri Sarıkaya başkanlığında gerçekleştirilen Su Kayıpları ile Mücadelenin Finansmanı başlıklı dördüncü ve son oturumda ise İLLER BANKASI Genel Müdür Yardımcısı M. Ferit Yüksel ve JICA Türkiye Başkan Yardımcısı Masaki IIYAMA su kayıplarının azaltılması için kurumları tarafından sağlanan finansman çalışmalarını sundular.

Su idareleri, belediyeler ve özel sektör kuruluşları tarafından yoğun katılıma sahne olan 4. Su Kayıp ve Kaçakları Türkiye Forumu tüm paydaşların dikkatle takip ettiği geleneksel bir etkinlik haline geldi. Ülkemizdeki içme suyu temin ve dağıtım sistemlerindeki su kayıplarını kamuoyunun gündemine getirmesi ve kamu kurumları ile özel sektör kuruluşları arasında işlevsel bir platform haline gelmesi Forum’un başarısını her geçen yıl yükseltiyor. 2-4 Mayıs 2019 tarihlerinde İstanbul Kongre Merkezi’nde düzenlenecek 5. Su Kayıp ve Kaçakları Türkiye Forumu, Altyapı Su Yönetimi ve Kazısız Teknolojiler Fuarı ile eş zamanlı olarak gerçekleştirilerek sektörün nabzını tutmaya devam edecek.

Devamını Oku

Etkinlikler

Milano MCE Fuarı’nda ISIDEM İtalya modası

Yayın Tarihi:

ISIDEM Yalıtım, 13-16 Mart tarihleri arasında Milano’ da düzenlenen Mostra Convegno Expocomfort, Soğutma, Havalandırma, İklimlendirme Fuarı’da bu sene ilk defa ev sahibi kimliğiyle misafirlerini ağırladı.

ISIDEM Yalıtım Milano’da gerçekleşen, Isıtma, Soğutma, Havalandırma ve Tesisat fuarı Mostra Convegno Expocomfort’ da geçen senenin başında kurduğu Isıdem İtalya iştiraki ile 5 farklı kıtadan gelen ziyaretçilerini Milano’da ağırladı.

ISIDEM Yalıtım’ın 2018 yılında “Ambalajından çıkar ve uygula” sloganıyla üretimine başladığı yeni ürünü “Coolflex PCS” fuarda ziyaretçiler tarafından yoğun ilgi gördü.

Kısa Zamanda İtalya’nın Nitelikli Projelerinde Tercih Edildik

Isıdem Yalıtım Genel Müdürü Murat Erenoğlu MCE Fuarını: “Özellikle tasarımcılar, uygulayıcılar ve dağıtıcılar başta olmak üzere birçok farklı profildeki misafirlerimiz ile ürünlerimizi, hizmetlerimizi ve sahip olduğumuz teknolojileri paylaşma fırsatı yakaladık. Geçtiğimiz yılda başlayan yerel pazardaki faaliyetlerimiz doğrultusunda Coolflex elastomerik kauçuk köpüğümüzün; Generali Sigorta Genel Merkezi Veneto, NH Hotel Venedik ve Carabinieri Casermo Montebello askeri yerleşkesi gibi ülkenin birçok nitelikli projelerinde tercih edilerek kullanılması bizlere ekstra motivasyon sağladı ve gelecek planlarımız için itici güç oldu” sözleriyle değerlendirdi.

Devamını Oku

Etkinlikler

Danfoss, 2017 finansal sonuçlarını ve önümüzdeki dönem hedeflerini paylaştı

Yayın Tarihi:

Danfoss’un Türkiye’deki yeni ofisini ziyaret eden Danfoss Türkiye, Ortadoğu ve Afrika Bölge Başkanı Ziad Al Bawaliz, şirketin 2017 başarılarını ve önümüzdeki dönem hedeflerini paylaştı.

Toplantıda, Danfoss Türkiye Genel Müdürü Emre Gören ve Danfoss Türkiye, Ortadoğu ve Afrika Bölgesi Pazarlama Başkanı Naveen Sivakumar da yer aldı.

Danfoss Türkiye, Ortadoğu ve Afrika Bölge Başkanı Ziad Al Bawaliz

Danfoss Türkiye, Ortadoğu ve Afrika Bölge Başkanı Ziad Al Bawaliz ve Danfoss Türkiye Genel Müdürü Emre Gören’in ev sahipliğinde gerçekleşen basın toplantısına, Danfoss Dünya Başkanı Kim Fausing, Danimarka’dan canlı video bağlantısıyla katıldı. Danimarka’daki yoğun kar yağışı nedeniyle Türkiye’ye ziyareti ertelenen Fausing, Danfoss’un global olarak %12 civarında büyüdüğünü paylaşırken, Türkiye’nin şirket içindeki önemine değindi ve Türkiye’nin büyüme potansiyeline güvendiklerinin altını çizdi. Dünya Başkanı, önümüzdeki dönemde ülkeye yapılan yatırımların artacağına da dikkat çekti.

Toplantıda konuşan Ziad Al Bawaliz; dijitalleşme, elektrifikasyon, nüfus artışı ve şehirleşme, gıda tedariği ile iklim değişikliği gibi trendlerin dünyayı büyük bir değişikliğe uğrattığını ve Danfoss olarak bu alanlarda öncü çalışmalar yürüttüklerini söyledi. Al Bawaliz, Kim Fausing’e ek olarak şirketin net satışlarının global olarak 2017’de bir önceki yıla göre %5,8 arttığını ve 5,8 milyar euroya ulaştığını söyledi. Ziad Al Bawaliz, şirketin net kârının ise 394 milyon Euro’dan 445 milyon euroya yükseldiğini paylaştı. Al Bawaliz, bir mühendislik şirketi olan ve kuruluşundan bu yana ilklere imza atan Danfoss’un Ar-Ge ve yeni buluşlara satışlardan elde ettiği gelirin yaklaşık %5’ini ayırdığını söyledi.

Türkiye’nin, Türkiye, Ortadoğu ve Afrika Bölgesi’ndeki en büyük pazar olduğuna dikkat çeken Al Bawaliz, Türkiye’nin 2014-2017 yılları arasındaki net satışlarının her yıl %15 arttığını ve bölge içindeki cirosunun %30 olduğunu söyledi.

Ziad Al Bawaliz, Danfoss olarak soğutma ve ısıtma segmentlerinde dünya lideri olduklarını ve bugün soğutma alanında en büyük ürün yelpazesine sahip şirket olduklarını sözlerine ekledi. Isıtma segmentinde ise enerji verimliliğinin en önemli gündem maddeleri olduğunu söyledi. Hız ve etkinlik sağlayan motor kontrol sistemleriyle soğutma sistemlerinden asansörlere kadar her alanda çözüm sağladıklarını ileten Al Bawaliz; iş makinaları, tarım ve madencilikte kullanılan araçlarda ise güç çözümleri segmentiyle yer aldıklarını ve dünyanın en büyük ikinci şirketi konumunda bulunduklarını söyledi.

Enerji verimliliği konusunda yatırımlarımız sürecek

Danfoss Türkiye Genel Müdürü Emre Gören, yeni yapılanmalarla eşanjörlerin Türkiye’de üretilmesine yönelik çalışmalar yürüttüklerini ve özellikle bölgesel ısıtma konusunda örnek çalışamalar yürüttüklerini vurguladı. Gören, Danfoss Türkiye tarafından Soma’da hayata geçirilen bölgesel ısıtma sistemiyle konutların ısınma giderlerinin üçte bir oranında azaldığını, diğer yerel yöneticilerden bu konuda büyük bir talep geldiğini ve sistemin tüm Türkiye’ye yayılmasının en büyük hedeflerinin olduğunu sözlerine ekledi.

Sürücüsüz ve elektirikli araçlar en önemli gündem maddelerimiz

Emre Gören, şirketin madencilikle ilgili faaliyetlerinden de söz etti. “Danfoss olarak, hidrolik sistemleri olan bütün iş kollarına hitap ediyoruz. İş makinalarının dışında madencilik de odaklandığımız iş alanlarından biri. Burada iki segmentimizle yer alıyoruz. Güç çözümlerimiz, madencilikteki ağır makinelerin içinde yer alıyor. Bugün dünyadaki trendlerden biri, sürücüsüz ve emisyonu azaltmak için elektrikli araçların geliştirilmesi… Biz de Danfoss olarak sıfır emisyonlu ve güvenliğin en üst düzeyde sağlandığı sürücüsüz araçlara parça geliştirmek üzere çalışıyoruz. Motor kontrol sistemleri ise dönen tüm araçlarda yer alıyor. Madencilikte özellikle kırıcı ve değirmen gibi araçlarda yer alıyoruz.”

Danfoss Türkiye’nin yeni ofisinin açılışının da yapıldığı basın toplantısında kurdele kesiminde Danimarka’nın İstanbul Başkonsolosu Jesper Kamp da yer aldı.  

85 yıl önce Danimarka’da temelleri atılan Danfoss, 2003 yılından bu yana Türkiye’de faaliyetlerini başarılı bir şekilde sürdürüyor. 2015 yılından bu yana ise İran, Azerbaycan, Pakistan ve Afganistan olmak üzere dört ülkenin faaliyetleri de Türkiye ofisi tarafından yönetiliyor. Danfoss Türkiye, 2015 yılında motor kontrol sistemleri alanında öncü DAF Enerji firmasının çoğunluk hissesini satın almıştı. Danfoss’un Türkiye’de 200’e yakın çalışanı ve 80 iş ortağı bulunuyor.

Devamını Oku
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Trendler