Connect with us

Etkinlikler

Wilo-Stratos Maxo, “Four Effects” Konferansının yıldızıydı

Yayın Tarihi:

on

Wilo, mekanik tesisat sektörünü buluşturan “Four Effects" Konferansı’nın sponsorları
arasında yer aldı. 10 Mayıs 2018 günü Çırağan Palace Kempinski’de gerçekleştirilen
konferansta konuşma yapan Wilo Türkiye Genel Müdürü Ercüment Yalçın, son 10 yılda
inşaat sektöründe teknolojik bir dönüşüm yaşandığını ifade ederken, Wilo’nun ilk akıllı
pompa olan Stratos Maxo’yu ürettiğini söyledi.

Sektörün gelişimine katkı sağlayan etkinliklere destek veren Wilo, alanında Türkiye’de
ilk kez gerçekleşen; Mekanik Tesisat Geleceğin Kompleks Projeleri-Four Effects Engineering
Meeting" konferansına sponsor oldu. Wilo, 10 Mayıs 2018 günü Çırağan Palace
Kempinski’de gerçekleştirilen etkinlikte bir paneli sahiplenirken, Wilo Türkiye Genel
Müdürü Ercüment Yalçın da bir konuşma yaptı.
Mekanik, tesisat ve inşaat sektörünün dört bileşeni olan; yatırımcı, tasarımcı, yüklenici
ve tedarikçi bileşenlerini bir araya getiren Four Effects Konferansı’na destek verme fırsatı
buldukları için mutlu olduklarını belirten Yalçın, konuşmasında şunları söyledi: “Son 10 yılda
teknolojinin etkisiyle sektörde inanılmaz gelişmeler oldu. Geldiğimiz aşamada nesnelerin
interneti, Endüstri 4.0 gibi kavramlar hayatımıza yön vermeye başladı. Her şey otomatik hale
gelirken ve evlerimiz akıllanırken, biz de pompa endüstrisinde ürünlerimizi uzaktan
ulaşılabilir hale getirdik.”

Öğrenme yeteneği olan pompa
Tesisatların kalbinin pompalar olduğunu vurgulayan Ercüment Yalçın, sektörün ilk
akıllı pompası olan Wilo-Stratos Maxo’nun özelliklerini şöyle anlattı: “Stratos Maxo kendi
kendine öğrenebilen bir pompadır. Yani günün her saniyesinde tesisatınızda ölçümler yapıyor
ve öğrendiklerini ertesi güne aktarıyor. Uzaktan kumanda edilebilir olduğu için tesisatta neler
olduğunu anlık olarak takip edebiliyorsunuz. Bu özellikler başta enerji olmak üzere birçok
konunda verimlilik sağlıyor.”
Konferansın fuaye alanına kurulan Wilo standı sayesinde katılımcılar, Stratos Maxo
ürününü yakından inceleme ve Wilo mühendislerinden bilgi alma fırsatı buldular.

Konuşmasında inşaat sektörüyle ilgili değerlendirmeler de yapan Wilo Türkiye Genel
Müdürü Ercüment Yalçın, sektörün son dönemlerde tatminkâr bir büyüklüğe ulaştığını ifade
etti. Türkiye inşaat sektörünün en büyük başarısının az kaynakla çok iş yapmak olduğunu
belirten Yalçın, “Millet olarak başarıya aç olmanın motivasyonuyla ilerliyoruz. Bu ülkede
inanılmaz bir potansiyel var” dedi.

Yaklaşık 900 profesyonel katıldı
Moderatörlüğünü teknoloji yazılarıyla tanınan gazeteci Serdar Kuzuloğlu’nun yaptığı,
ana teması “Mekanik Tesisat; Geleceğin Kompleks Projeleri” olan “Four Effects”
Konferansı’na mekanik tesisat sektöründen yaklaşık 900 profesyonel katıldı. Katılımcılar
etkinlik boyunca düzenlenen paneller ve özel oturumlarla sektördeki son gelişmeleri dinleme
şansı yakaladılar.

Türkiye endüstrisine, alana özel, spesifik yayınlar üreten MONETA Tanıtım’ın sektörel dergilerinin editörlüğünü yapmaktayım. Yeni nesil, dinamik yayıncılık anlayışıyla, dijital ve basılı mecralarda içerik geliştirmek için çalışmaktayız.

Etkinlikler

FAF Vana ValveWorld Düsseldorf 2018’de boy gösterdi

Yayın Tarihi:

on

Yüksek hacimli ihracat çalışmaları ile ISIB’in bünyesinde dört yıldır üst üste “En çok vana ihracatı yapan firma” ödülüne layık görülen FAF Vana; 2018 yılı fuar serisinin son katılımını Almanya’nın Düsseldorf şehrinde 27-29 Kasım tarihlerinde düzenlenen ValveWorld Düsseldorf organizasyonu ile gerçekleştirdi.

Güney Amerika’dan Asya’ya, Avrupa’dan Ortadoğu’ya 60’ın üzerinde ülkeye yaptığı ihracatı ile FAF Vana; vana konusunda bir ihtisas fuarı kabul edilen ve Avrupa’nın en prestijli vana ve tesisat armatürleri konferans ve etkinliği kabul edilen ValveWorld Düsseldorf organizasyonunda güncel ürün gamını tüketici karşısına çıkardı. Uzun yıllardır HVAC ürün gamını müşterilerinin hizmetine sunan şirket; son yıllarda başlattığı altyapı ürün grubundaki atağı ile sektörde adını daha da fazla duyurdu. Özellikle bu fuarda sergilediği büyük çaplı flanşlı kelebek vanalar ve tilting tipi çekvalfler yüksek ilgiliyle karşılaştı ve bu organizasyon esnasında ve sonrasında talepler toplandı.

Diğer taraftan FAF Vana standı 37 farklı ülkeden ziyaretçi ağırladı ve küresel bir ilgi odağı oldu.

FAF Vana, BIG5 Dubai ve Pollutec Lyon gibi diğer organizasyonlarla aynı tarihlerde yapılıyor olması sebebiyle ValveWorld’e katılmaya 2012 yılından itibaren ara vermişti. 2018 yılı itibariyle yeniden organizasyonda yer alma kararı alındı. Üst düzey yöneticilerinin de yer aldığı organizasyonda; hem firmanın vana dünyasındaki yeri hem de kat etmiş olduğu mesafeyi gözlemleme imkânı bulduklarını belirten şirket yetkilileri; gerek yerel gerekse uluslararası üreticiler arasında ürün gamı çeşitliliği; ihracat bölgesinin genişliği, kalite; ürünlerin dizaynı ve göze hitap etmesi gibi özellikler açısından iyi bir noktada olduklarını teyit ettiklerini belirttiler.

Rusya’da ofis ve deposu, Dubai’de ofisi bulunan FAF Vana; genişleyen ürün gamı ve ihracat bölgesi ile 2018 yılında ihracat rakamlarını bir önceki yıla göre döviz bazında %60’ın üzerinde artırmanın sevincini yaşadı. Türkiye pazarındaki durgunluğu ihracat anlamında bir fırsata çevirdi.

2019 yılında da FAF Döküm’ün üretim kapasitesine yüksek katkısı ile aynı tempoda çalışmalarına devam edecek olan FAF Vana; yurtdışı organizasyon katılımlarına 12-15 Şubat tarihlerinde Aquatherm-Moscow ve 11-15 Mart tarihlerinde ISH-Frankfurt fuarları ile devam edecek.

Devamını Oku

Etkinlikler

MAS Grup mühendis topluluğuna destek verdi

Yayın Tarihi:

on

MAS Grup; TMMOB Makina Mühendisleri Odası Gaziantep Şubesi’nin 24., odanın ise 64. kuruluş yıldönümündeki yemeğe sponsor oldu. 8 Aralık 2018 akşamı Teymur Continental Otel’de düzenlenen yemeğe; Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, Gaziantep Ticaret Odası Başkanı Mehmet Tuncay Yıldırım ve Cumhuriyet Halk Partisi Gaziantep Milletvekili Bayram Yılmazkaya’yla birlikte; 700 davetli ve mühendis katıldı.
Geleneksel olarak her yıl düzenlenen geceye sponsor olarak destekte bulunan firmalardan olan Mas Grup’a; Gaziantep Makine Mühendisleri Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Ovayolu tarafından teşekkür plaketi verildi.
MAS Grup;, 1977’den bu yana çeşitli endüstri grupları, sulama, ısıtma ve soğutma sistemleri, gemi sanayii, atık su yönetim sistemleri, yangın söndürme işlemleri ve benzeri bir çok sektör için santrifüj pompa imalatı yapmaktadır. Turkquality marka destek programına dahil ilk ve tek yerli pompa üreticisi olan MAS Grup; Avrupa “ErP” direktiflerine uygun yüksek verimli pompa sistemleri üretimi de yapmaktadır.

Devamını Oku

Etkinlikler

Çevre teknolojilerinin prestijli buluşması IFAT Eurasia 2019

Yayın Tarihi:

on

Avrasya’nın lider çevre teknolojileri fuarı IFAT Eurasia 2019, 28-30 Mart 2019 tarihlerinde, İstanbul’da ziyaretçilerini ağırlayacak.

IFAT Eurasia 2019, 28-30 Mart 2019 tarihlerinde, İstanbul’da

MMI Eurasia’nın 2 yılda bir Türkiye’de düzenlediği “IFAT Eurasia Uluslararası Çevre Teknolojileri İhtisas Fuarı”; Avrasya’nın en büyük çevre teknolojileri fuarı olmak özelliği taşıyor.  Messe München’in değişik coğrafyalarda oluşturduğu IFAT fuarları ailesinin bir ferdi olan çevre etkinliği, ilk kez 2015 yılında İstanbul’da düzenlendi. Fuarda, artan sanayileşme ve şehirleşme sonucunda ortaya çıkan sorunları çözüme kavuşturmayı hedefleyen teknolojiler sergileniyor. Fuar, çevre teknolojileri sektörüne öncülük ederek yerli ve yabancı tüm sektör paydaşlarını bir araya getirmeye hazırlanıyor. Milyonlarca dolarlık pazara hitap eden fuarda 2017 yılında 18 ülkeden 412 katılımcı yer almıştı. Fuar, 1021’i uluslararası olmak üzere toplam 63 ülkeden 11 bin 326 ziyaretçi ağırlandı. Toplam 16 bin metrekare sergi alanında katı atık, su ve atık su teknolojileri, biyoenerji, atık toplama ve taşıma araçları, geridönüşüm sistemleri, geri kazanım tesis ve ürünleri, yenilebilir enerji teknolojileri ve kentsel çevre temizlik araçları kategorilerinde yeni ürün ve teknolojiler sergilendiği bir etkinlik gerçekleştirildi.

50 yılı aşkın mazi

Dünyanın en büyük çevre teknolojileri etkinliği olan IFAT, 1966 yılında su dağıtım ve kanalizasyon teknolojilerine hizmet vermek üzere ilk defa kapılarını açmıştı. 1970 yılında geridönüşüm teknolojilerinin katılımı, 1980 yılında belediye temizlik ve çevre ekipmanlarının eklenmesi ile hizmet verilen ürün skalasını geliştiren fuar; 1990 ve 2000’li yıllarda yenilenebilir enerji konularını da bünyesine katarak büyümeye devam etti. IFAT, 2018 yılında 58 ülkeden katılım sağlayan 3305 firmanın, 160 ülkeden gelen 141.000 ziyaretçi ile buluştuğu dünya çapında dev bir etkinlik olmuş durumda.

IFAT Eurasia 2019, çevre teknolojileri sektörünün gelen ulusal ve uluslararası firmalarıyla, sektöre yön veren kurum ve kuruluşları aynı çatı altında toplayacak.

28 Mart 2019 sabahı İstanbul Fuar Merkezi’nde kapılarını açacak olan IFAT Eurasia 2019 Uluslararası Çevre Teknolojileri İhtisas Fuarı; 30 Mart akşamına kadar ziyaret edilebilecek.

IFAT Eurasia 2019’la ilgili detaylı bilgi almak için tıklatın: ifat-eurasia.com

Devamını Oku
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Trendler