Connect with us

Etkinlikler

TLC Klima, Balıkesir Üniversitesi öğrencileriyle buluştu

Yayın Tarihi:

on

25 Nisan 2018’de 90 kişinin katılımı ile gerçekleşen seminerde  dünyanın en büyük klima üreticilerinden olan GREE Electric App. ve üretim fabrikaları tanıtıldı. Yıllık cirosunun %5’inden fazlasını AR-GE yatırımları için kullan GREE’nin 52 Araştırma Merkezi, 630’dan fazla test laboratuvarı bulunmaktadır.  TLC Klima Satış Sonrası Hizmetler Direktörü Mehmet Gökalp öğrencilere temel iklimlendirme üzerine bilgiler aktardı.  TLC Klima Ürün Müdürü Ufuk Bor GREE VRF Klima Sistemleri hakkında sunum yaptı.  Seminer öğrenciler ile sektör üzerine sohbetler ile sona erdi.

Türkiye endüstrisine, alana özel, spesifik yayınlar üreten MONETA Tanıtım’ın sektörel dergilerinin editörlüğünü yapmaktayım. Yeni nesil, dinamik yayıncılık anlayışıyla, dijital ve basılı mecralarda içerik geliştirmek için çalışmaktayız.

Devamını Oku

Etkinlikler

Delta Vana, ProcessMania’da sanayinin nabzını tuttu

Yayın Tarihi:

on

Enerji, petrokimya, kimya, maden, demir-çelik, gıda ve tekstil gibi farklı sektörlere akış yönetimi çözümleri sağlayan Delta Vana, 11 Mayıs Cuma günü, sektörel gelişimleri yakından incelemek adına ekonomi ve sanat dünyasının önemli isimlerini bir araya getirdi.

Ünlü komedyen Yavuz Seçkin’in sunumuyla, 11 Mayıs Cuma günü Shangri-La Bosphorus Hotel Beşiktaş’ta gerçekleşen ProcessMania etkinliği, ileri gelen sektör temsilcilerini bir araya topladı.

Farklı konularda gündem oluşturmak ve sektörleri yakın markaja almak amacıyla düzenlenen etkinlikte, başarılı yazar-şair-müzeci Sunay Akın, “Bir Kuşun İki Kanadı” adlı bir bilim ve sanat sunumu gerçekleştirerek, “Endüstri 1.0 döneminden proses örnekleri”ni anlattı.

TOBB Türkiye Kimya Sanayi Meclisi Danışmanı Prof. Dr. Serdar S. Çelebi’nin “Türkiye Ekonomisi ve Kimya Endüstrisinde Önemli Noktalar”, Honeywell EMEA Bölge Müdürü Murali Mandi’nin “Endüstride Dijitalleşme”, SAP Türkiye Genel Müdürü Uğur Candan’ın “Dijital İkiz” sunumlarını yaptığı ProcessMania’da, Jesco Genel Müdürü Hamid Jafari de proses endüstrisi yöneticilerine tavsiyelerde bulundu. Maltepe Üniversitesi Öğretim Üyesi Dr. H. Halefşan Sümen “Dinamik Simülasyon” sunumuyla etkinlikte yerini alırken, Flowserve Integrated Solutions Operations EMA Genel Müdürü Francesco Gasparri, firmalarının “proses endüstrisi için IoT yaklaşımlarından” bahsetti.

Delta Vana CEO’su Cem Şanlımeşhur

Şanlımeşhur: “Türkiye ekonomisine paralel olarak büyüme sağlıyoruz”

Delta Vana CEO’su Cem Şanlımeşhur,”12 yıl önce tek başına başladığımız bu zorlu ama bir o kadar da keyifli yolculuğumuzda nereye gitmek istediğimizi bilerek ve planlayarak hayallerimizin peşinden koştuk. Bir Vana şirketi olarak başlayan bu yolculuğumuzun 2017 yılı başında yapmış olduğumuz stratejik çalışmalar neticesinde bir akış yönetim şirketi olarak sürdürme kararı aldık. Bugün geldiğimiz noktada Delta Vana hem cirosal hem çalışan sayısı hem de sunduğu hizmet çeşitliliğiyle sektörün en büyük distrübitörü haline geldi. Türkiye ekonomisine paralel olarak biz de büyümemizi hızlı ve emin adımlarla gerçekleştiriyoruz” şeklinde konuştu.

Jesco Genel Müdürü Hamid Jafari

 Jafari: “Türkiye’nin geleceğini çok parlak görüyorum”

Proses endüstrisi yöneticilerine tavsiyelerde bulunan İran asıllı Jesco Genel Müdürü Hamid Jafari, “Türkiye sanayisinin büyümesi için mikro değil makro çalışmaların yapılması gerekiyor. Türkiye şu an silah sanayisi konusunda iyi bir durumda. Diğer sanayi dallarında da iyi duruma gelmek için gerekli atılımlar yapılmalı. Özellikle, yazılım gibi, katma değeri yüksek ürünlerin üretimine ağırlık verilmeli. Türkiye üretim anlamında yüksek potansiyele sahip bir ülke, Türk halkı çok çalışkan ve her alanda hızlı adapte oluyor. Türk halkı çok yönlü kavrayıcı bir kapasitede olduğu için kompleks sorunları çok hızlı ve pratik bir şekilde çözüme kavuşturabiliyor. Bu saydığım etkenlerden dolayı Türkiye’nin geleceğini çok parlak görüyorum” şeklinde konuştu.

TOBB Türkiye Kimya Sanayi Meclisi Danışmanı Prof. Dr. Serdar S. Çelebi

Çelebi: “Dünya GSYH’sı 16 yılda yaklaşık 2 kat artış gösterirken Türkiye GSYH’sı yaklaşık 3,4 kat artış gösterdi”

Türkiye ekonomisi ve kimya endüstrisindeki önemli noktalara değinen Maltepe Üniversitesi Profesörü ve TOBB Türkiye Kimya Sanayi Meclisi Danışmanı Dr. Serdar S. Çelebi, “IMF’nin raporuna göre 1999 yılında Dünya GSYH’sı toplamda 32.5 Trilyon Dolarken, 2015 yılı sonu itibariyle 73.6 Trilyon Dolara yükseldi. Yani Dünya GSYH’sı 16 yılda yaklaşık 2 kat artış gösterirken Türkiye GSYH’sı yaklaşık 3,4  kat artış gösterdi. Ancak bu artışta sektör payları incelendiğinde; Sanayi Sektörü payının istenen düzeyde olmadığı görülüyor.  ABD ve Avrupa, kimya sektöründe uluslararası doğrudan yatırım yapan ülkelerin başında gelirken Asya ve Ortadoğu en çok yatırım yapılan bölgeler arasında yer alıyor” dedi.

Devamını Oku

Etkinlikler

Standart Pompa, 5. Jeotermal Enerji Fuarı’nın ilgi odağıydı

Yayın Tarihi:

on

Jeotermal alanındaki lider firmaları ve markaları buluşturan Expo Geothermal İzmir/5. Jeotermal Enerji Teknolojileri & Ekipmanları Fuarı, 19-21 Nisan tarihleri arasında İzmir-Bayraklı’daki Tepekule Kongre ve Sergi Merkezi’nde gerçekleştirildi. 

Standart Pompa’nın, türbin gibi çalışarak basıncı ayarlarken enerji üreten teknolojisi Hydropower, bu fuarda da tüm dikkatleri üzerine toplamayı başardı. Katılımın yoğun olduğu fuarda ayrıca Standart Pompa’nın SKM-K Re-Enjeksiyon Pompası ve SCP-HT Kuyu Başı Pompası gibi inovatif ürünleri de ziyaretçilerin ilgisini çekti.

Devamını Oku

Etkinlikler

Tüm Plastik, yeni merkez binasının tanıtımını yaptı

Yayın Tarihi:

on

Tüm Plastik 47. yılında yaptığı yeni atılımlarla göz doldurmaya devam ediyor. Pompadan filtreye, vanadan fittingse havuz tesisatının komple ekipman sağlayıcısı, yerli üretici, sektörün önde gelen firması, Nozbart marka ürünleri ile yurt içi ve yurt dışında kalitesi ve güvenilirliğiyle tanınmaktadır.

İstanbul ve Anadolu’dan iki farklı zamanda sektörün önde gelen firmalarını bir araya getirerek yeni merkez binası ve yeni ürünlerinin tanıtımını yapan Tüm Plastik, sektör için gelecek vaat eden bu programlar kapsamında tüm ürünlerini içeren geniş bir sergi alanı düzenlemiş ve katılımcıların büyük ilgisini çekmiştir.

Birlikte yenen bir öğle yemeğinin ardından merkez bina tanıtımını yaptığı açılış konuşması ile Tüm Plastik Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Hakkı Uysal misafirlerine bir kez daha “hoş geldiniz” demiş,  birlik ve beraberlik içinde hep birlikte nice başarılarda yer almak üzere umutla, azimle, yılmadan yollarına devam ettiklerini dile getirmiştir.

Merkez tanıtımının ardından Mart ayı itibariyle teknik seminer serilerine başlayan Tüm Plastik, ilkini gerçekleştirdiği organizasyonunda sezon başlangıcına denk gelmesine rağmen büyük ilgi gördü. Her ürünü birebir inceleme ve hakkında bilgi alma şansını yakalayan katılımcılar tesisatta yapılan yanlış ve doğru uygulamaları da detaylarıyla görme şansını yakaladılar.

Sektörün imalat ayağında yer almasına rağmen eğitimin her alandaki öneminin bilincinde olan Tüm Plastik bu bilgilendirme ve bilinçlendirme toplantıları ile sektördeki kaliteyi daha da artırma yolunda emin adımlarla ilerlemektedir.

Devamını Oku

Trendler