Connect with us

Pompalar

Mas Pompa’dan çığır açacak yenilik

Yayın Tarihi:

Mas Pompa, Şubat ayı başından itibaren tüm ürünlerinin etiketlerinde karekod uygulamasına geçti. Lazer teknolojisi ile ürün etiketlerinin üzerine basılan karekod sayesinde o pompayla ilgili birçok bilgiye dünyanın neresinde olursa olsun kolayca ulaşılabiliyor.

Pompa sektöründe önemli bir yenilik olan Mas Pompa’nın bu uygulaması ISK Sodex 2018 fuarında da tanıtıldı ve ziyaretçilerden büyük beğeni aldı.

Pompa etiketlerindeki bu özelliği kullanabilmek için ilk önce cep telefonlarına karekod uygulamalarından herhangi birinin indirilmesi gerekiyor. Uygulama indirildikten sonra pompa etiketinin üzerindeki karekod okutulduğunda sistem kullanıcıyı o pompayla ilgili sayfaya yönlendiriyor. Yönlendirilen sayfada o pompaya ait teknik doküman ve kullanım kılavuzu cep telefonuna indirilebiliyor. Aynı sayfada o pompanın montaj ve demontaj videolarına da ulaşılabiliyor ve istenirse Mas Grup yetkili teknik servislerinin iletişim bilgileri de görülebiliyor.

Konuyla ilgili bilgi veren Mas Pompa Satış ve Pazarlama Direktörü Erhan Özdemir şunları söyledi:

“Şubat ayından itibaren tüm ürünlerimizin etiketlerinde karekod kullanmaya başladık. Bu uygulama sayesinde müşterilerimiz, dünyanın neresinde olurlarsa olsunlar kullandıkları Mas Pompa ürünleriyle ilgili bilgilere mobil telefonlarından kolaylıkla ulaşabiliyorlar. Türkçe ve İngilizce hazırlanan dokümanlar yurtiçi müşterilerimizin yanında ihracat müşterilerimiz için de büyük kolaylık sunuyor. Montaj ve demontaj videoları sayesinde pompaların bakımları da videolar seyredilerek yapılabiliyor. Ayrıca, istenirse en yakın yetkili teknik servise de ulaşılabiliyor. Ürünle ilgili detaylı bilgilerin ürünle birlikte dünyanın her köşesine gitmesinin ve bu bilgilere sadece bir cep telefonuyla ulaşılabiliyor olmasının pompa sektörü için önemli bir yenilik olduğunu düşünüyorum.”

Türkiye endüstrisine, alana özel, spesifik yayınlar üreten MONETA Tanıtım’ın sektörel dergilerinin editörlüğünü yapmaktayım. Yeni nesil, dinamik yayıncılık anlayışıyla, dijital ve basılı mecralarda içerik geliştirmek için çalışmaktayız.

Pompalar

Denizde başarının standardı

Yayın Tarihi:

Petrokimyadan kâğıt endüstrisine kadar birçok sektör için geliştirdiği hidrofor ve pompa sistemleriyle tanınan Standart Pompa, denizcilik sektöründe de aktif rol üstleniyor.

2015 yılında Türkiye’nin ürettiği ilk amfibi savaş gemisi Bayraktar’ın pompa sistemlerini tedarik eden Standart Pompa, yangın söndürme (Mo-Ship) ve kurtarma yedekleme (Kuryet) gemileri için de pompa tedariği yapıyor.

Geminin ana tesisat sistemine ait olan tüm sistemlerde, soğutma suyu pompası, yangın söndürme pompası, balast pompası, pis su pompası ve sıcak su sirkülasyon sistemlerinde Standart Pompa ürünleri ile maksimum verim sağlayan ve bakım kolaylığı getiren özel tasarım pompalar kullanılabiliyor.

SNLV-H

Düşey montaj yapılabileceğinden gemilerde alan tasarrufu sağlayan SNLV-H Tipi sıvı transfer pompaları, in-line yapıları sayesinde iki boru arasına kolay montaj imkânı sağlıyor. Ara parçalı kaplinle tedarik edilmesi durumunda motoru pompadan ayırmadan bakım yapılmasına olanak veriyor. SNLV-H pompalar 500 m3/h kadar debi ve 100 m’ye kadar basma basıncı ile çalışıyor.

SNT Kompakt

Tek kademeli kompakt tasarım pompaları, Fi-Fi (Yangın Söndürme) gemilerinde kullanıma göre özel tasarlanıyor ve 14-15 bar çalışma basıncı ile 1500 m3/h debi sağlıyor.

Denizcilik sektörünün ihtiyaçlarına uygun olarak geliştirilen kompakt tasarımlı pompalar, gemilerdeki kısıtlı montaj alanı sıkıntısına da çare oluyor.

 

SDS-V Tipi Çift Emişli Pompalar

Debisi 2500 m3/h’e kadar çıkabilen SDS-V tipi çift emişli pompalar, modern yangın söndürme gemilerinin tercihi. Düşey bağlanarak gemide alandan tasarruf sağlayan pompalar, Standart Pompa’nın müşteri odaklı çözümleri için en güçlü örneklerden biri.

CDLF Tipi Paslanmaz Hidrofor Pompaları

Genel anlamda su temininde kullanılan CDLF tipi paslanmaz hidrofor pompaları 110°C sıcaklıkta, 10-16-25 bar basınç seçenekleriyle tedarik edilebiliyor ve düz boruya montaj yapılabiliyor.

Denizcilik sektörü için geliştirilen tüm ürünlerde geniş seçeneklere sahip olan Standart Pompa teknolojileri, Sfero GGG-40.3, Bronz G-CuSn-10 ve Dublex X2CrNiMoN22-5-3 gibi malzemelerle temin edilebiliyor.

Devamını Oku

Pompalar

KSB Türkiye’ye Ar-Ge ödülü

Yayın Tarihi:

Ankara Sanayi Odası 54. Yıl ödül töreni 22 Ocak 2018 tarihinde Cumhurbaşkanlığı Külliyesinde yapıldı. Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı verilerine göre 9 firmadan biri olarak KSB Pompa, Armatür San. ve Tic. AŞ, Ar-Ge dalında ödüle layık görüldü. Genel Müdür Sinan Özgür ödülü Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın elinden aldı.

Dünyanın en büyük pompa ve vana firmalarından biri olan KSB en ileri teknoloji yatırımlarını Türkiye’de yapmaktadır. Türkiye ekibinin ortaya koyduğu yeni vizyon ile KSB Türkiye mekanik ve konvansiyonel pompa üreticiliğinden, ileri teknoloji motor, yazılım, mekatronik, ileri malzeme teknolojileri, Endüstri 4.0 konularına yoğunlaşarak yepyeni bir teknoloji firmasına dönüşmüştür. Bu yeni oluşumla, çalışan sayısı, çoğu mühendis olmak üzere 170’e yükselmiştir.

KSB, 2016 yılında Türkiye’nin 301. Ar-Ge Merkezini kurmuş, 2017 yılında Ekonomi Bakanlığı’ndan 5. Bölge Teşvik Belgesini almış, pek çok proje tamamlamış ve halen TUBİTAK TEYDEP geliştirme desteğiyle yeni projeler yürütmektedir.

Ayrıca 2 Ocak 2018 tarihinde de Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’ndan, sirkülasyon pompaları için “TÜR-Teknolojik Ürün Deneyim Belgesi” almıştır.

Bu kapsamda geliştirdiği en ileri teknoloji sirkülasyon pompalarını dünya pazarına Türkiye’den sunmuştur.

Sadece ileri teknoloji ürünlerine yönelen KSB Türkiye yaptığı her projeyi bir dünya projesi gibi yönetmekte ve her yerde kabul görecek en yeni teknolojik ihtiyaçlara göre ürünler tasarlamakta ve üretmektedir. Türkiye’deki yeni fabrikasını ise Endüstri 4.0’a göre dizayn etmiş ve robotik üretime geçmiştir. Üretim geliştirme yatırımları da 2020 yılına kadar devam edecektir.

Önümüzdeki dönemde de dünya pazarına sunulacak yeni teknolojik ürünler üzerinde yoğun çalışmalar devam etmektedir.

Devamını Oku

Pompalar

Grundfos, Türkiye’deki 20. yılını kutluyor

Yayın Tarihi:

Global pompa üreticisi Grundfos, Türkiye’deki 20. yılını, 12 Ocak günü, Gebze’de bulunan merkez binasında özel bir organizasyonla kutladı.

13 Ocak 1998 yılında Türkiye’deki satış ofisini açan Grundfos, yalnızca birkaç kişilik çekirdek bir ekiple başladığı yolculuğuna, piyasanın saygı duyulan, lider bir firması olarak devam ediyor. Grundfos, mevcut durumda 80 kişilik personelinin yanı sıra gerek Türkiye’de gerekse çevre bölgelerde, pompalarının ve ilgili kontrol araçlarının satış, distribütörlük ve servisini yaptığı 120 adet satış ve servis ortağıyla kurduğu geniş iş ağına sahip.

Grundfos Türkiye Genel Müdürü Burak Gürkan bir açıklama yaptı ve şunları söyledi: “Ortadoğu bölgesinin geneline benzer şekilde, Türkiye’deki üretim ve tarım sektörleri 1990’lı yılların sonlarında verimsiz çalışan, eski model pompa teknolojilerinden kötü etkilenmiş, bu da hızlı bir büyüme yaşanabilecek bir dönemde proses verimliliğinin artırılmasını engellemiştir. Pompa inovasyon ve teknolojileri konusunda bir dünya lideri olan Grundfos’un enerji verimliliği ve gelişmiş çözümleri ön planda tutması, bu sorunun aşılması için ne kadar önemli olduğunu kanıtladı.

Grundfos olarak bugün Türkiye’de sanayi, su altyapı sistemi ve inşaat sektörlerinin önemli bir tedarikçisi konumunda olup, birlikte yürüttüğümüz OEM işlerimizle birlikte toplam satış cirosu açısından ülkede birinci sıradayız.

İstanbul’da yapılmakta olan 3. havalimanı (İstanbul Büyük Havalimanı) ve Ankara’da bulunan yeni Cumhurbaşkanlığı Külliyesi de dahil olmak üzere, ülkenin önde gelen projeleri için pompa çözümleri tedarik eden Grundfos, gelecekte yapılacak farklı mega-projelerin mühendisleri ve şartname hazırlayıcılarıyla yakın çalışmalarına devam etmektedir.”

Grundfos, Türkiye’de kaydettiği hızlı büyümesini distribütör ve bayileriyle yakın çalışmasına ve müşterilerin Grundfos pompalarını almadan önce de, aldıktan sonra da aynı profesyonel desteği gördükleri profesyonel bir iş ağı kurmasına borçlu.

Grundfos’un bir başka temel hedefi de ülkedeki mühendis ve tesisatçıların pompa ve kontrol sistemlerinin kurulum ve servislerini doğru bir şekilde yapmalarını sağlamak üzere eğitilmeleriydi. Bu sebeple pompa sistemleri konusunda bilinci artırmak ve üretim, proses ve inşaat sektörü uzmanlarına eğitim vermek için meşhur Grundfos Akademi 2009 yılında Gebze’de faaliyete geçirilerek, günümüze kadar 1000’i aşkın kişiye eğitim verdi.

Grundfos, distribütör etkinlikleri ve önemli ulusal fuarlara katılarak markasını büyütmeye ve pompa teknolojileri alanındaki yenilikleri tanıtmaya devam ediyor; buna proses taleplerindeki değişikliklere otomatik olarak uyun sağlayan ve kullanıcılarına maksimum verimlilik ve minimum maliyet sunan, en son teknolojilerle donatılmış akıllı pompa sistemleri de dahil.

Devamını Oku
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Trendler