Connect with us

Yalıtım Ürünleri

ISIDEM Yalıtım “Coolflex PCS” ile sektöre bir ilk daha sunuyor

Yayın Tarihi:

on

Isıtma-soğutma-havalandırma sektöründe yurt içi ve yurt dışı pazarın önde gelen üreticilerinden olan ISIDEM Yalıtım, 2018 yılı başında piyasaya sunduğu Coolflex PCS elastomerik kauçuk köpüğü ile sektörde bir ilki daha gerçekleştirdi.

ISIDEM Yalıtım’ın 2018 yılında piyasaya sunduğu Coolflex PCS (Pre Cutting Sheet) elastomerik kauçuk köpüğü ürünleri büyük çaplı boru yalıtımı için ölçülendirilerek, 45 derecelik açıyla özel olarak kesilmiş ve paketlenmiş elastomerik kauçuk köpüğü levhalarıdır. Ayrıca μ (Mu) ≥   10.000 değeri ile üretilen Coolflex PCS ürünleri TSE tarafından tescillenmiş ürünler arasında sektörün en yüksek su buharı difüzyon direnç katsayısına sahip ürün olma özelliği de taşıyor.

Sektörde bir ilk olarak değerlendirilen Coolflex PCS ürünü tamamen uygulayıcı dostu olma özelliğiyle ön plana çıkıyor. Ürün tesisat yalıtımlarında fireleri ve işçilik maliyetlerini azaltarak, hızlı ve kolay uygulanıyor. “Ambalajından çıkar ve uygula” sloganıyla piyasaya arz edilen ürün, ustalara büyük kolaylık sağlıyor.

Yenilikçi metotlarla sektörün geleceğine yön verdiklerini dile getiren ISIDEM Yalıtım Genel Müdürü Murat Erenoğlu, şu açıklamayı yaptı: “Yenilikçilik konusunda sektörde öncü bir rol izlemeyi kendimize misyon edindik. Geçtiğimiz yıllarda da Halojen içermeyen (Coolflex HF) ve EPDM esaslı (Coolflex HT) elastomerik kauçuk köpüklerini ürettik. Coolflex HF ürünü Yılın En İyi Isı Yalıtım Ürünü ödülünün de sahibi olmuştu. Bu başarılar ISIDEM Yalıtım için ilk değil, son da olmayacak. İşlevsellikten uzaklaşmadan daha yaratıcı ve daha fonksiyonel ürünler üretmeye devam edeceğiz.”

Türkiye endüstrisine, alana özel, spesifik yayınlar üreten MONETA Tanıtım’ın sektörel dergilerinin editörlüğünü yapmaktayım. Yeni nesil, dinamik yayıncılık anlayışıyla, dijital ve basılı mecralarda içerik geliştirmek için çalışmaktayız.

Yalıtım Ürünleri

Su yalıtımına son nokta Fixkim’den geldi

Yayın Tarihi:

on

Fixkim Yapı Kimyasalları ve Yalıtım Sistemleri şirket Pazarlama ve Projeler Müdürü Sayın Baycan İlhan; yaşam kalitemizi etkileyen su izolasyonu ile ilgili değerli tespitlerini paylaşarak, şirketin AR-GE departmanı tarafından geliştirip kısa süre önce piyasaya sunulan, su yalıtımında çığır açan Çift Bileşenli Su Yalıtımı BT 2K ürünlerinin özellikleri hakkında bilgi verdi.

 

Fixkim Yapı Kimyasalları ve Yalıtım Sistemleri şirket Pazarlama ve Projeler Müdürü Sayın Baycan İlhan

“Doğru yalıtım ve doğru uygulama, enerji tasarrufu anlamına gelir.”

İnşaatlarda izolasyon veya yalıtım, mevcut yapının dışarıdan maruz kalabileceği her türlü yağmur, su, güneş, rüzgar gibi dış etkenlere karşı korunmasıdır. Yalıtım, inşaatlarda sağlıklı ve konforlu bir yaşam sunduğu gibi yapıların daha uzun ömürlü olarak ayakta kalmalarını da sağlar. Uygulanacak doğru yalıtım ve uygulama aynı anda enerji tasarrufu anlamına da gelir ki, bu ise daha az enerji tüketimi demektir. Dolaylı olarak da ülke ekonomisine yaptığı katkının büyüklüğü göz ardı edilemez.

Binaların uzun ömürlü olması için su yalıtımı şart

Su yalıtımı uygulanmamış ya da yanlış uygulanmış yapılarda, betona işleyen su, yapının içerisindeki tüm taşıyıcılarda bulunan donatılara ulaşarak korozyona uğramasına neden olur ki, bu da yapının taşıma kapasitesinin düşmesine yol açan en büyük etkenlerden biridir.

Su yalıtımı uygulaması, yapı için ne kadar önemli ise insanların konforlu yaşamı için de inşaatların vazgeçilmezi olmak zorundadır. Yanlış yapılan yalıtımlar veya hiç su yalıtımı uygulanmamış binaların tamamında rastladığımız küf, rutubet ve dayanılması oldukça güç olan kötü kokuların da tek nedeni budur. Bunların yanı sıra, maliyet açısından bakıldığında ise su yalıtımı, yapım aşamasındaki bir inşaat toplam maliyetinin % 2’si kadar bir bedel ile tamamlanabilmektedir. Fakat inşaat aşamasında yapılmayan, daha sonra karşılaşılan problemler sonrası yapılan su yalıtımında hafriyat, drenaj gibi durumları göz önüne alırsak, bunun daha maliyetli olduğunu söyleyebiliriz. Ayrıca yapım aşamasında uygulanan su yalıtımı kadar da performans gösteremez. Su yalıtımının gerekli olduğu yerleri; temeller, toprak ile temas halinde olan perde duvarlar, zemine oturan döşemeler, su basman seviyesi altında kalan tüm bölümler, balkon, teras, banyo, tuvalet olarak sıralayabiliriz. Uygulanacak su yalıtımlarında, sentetik ve polimer bitümlü örtüler ya da sürme esaslı olarak adlandırdığımız ürünler yalıtımda kullanılacak belli başlı ürünlerdir. Yalıtım için tercih edilecek malzeme, uygulanacak yerlere ve şartlara göre seçilmelidir.

Küfe ve neme kesin çözüm!

Son zamanlarda, su yalıtımı uygulama firmalarının ve müteahhitlerimizin birçoğunun tercihi olan Çift Bileşenli Su Yalıtımı BT 2K sayesinde gönül rahatlığıyla, yapılarda suya son diyebiliyoruz. İki bileşenli, esnek, su bazlı, elyaf takviyeli, polimer bitümlü su yalıtım malzemesi olan Çift Bileşenli Su Yalıtımı BT 2K,uygulanacak yüzeye olan çok kuvvetli aderans özelliği ve kürünü tamamen aldıktan sonra DIN 1048 normuna göre 7 bar suya dayanma gücü ile temel, perde, duvar ve bodrum gibi zemin altı uygulamalarında, su ve nem geçirmezlik malzemesi olarak, sızıntı suyuna, geçici ve sürekli su basıncına maruz kalan yapı ve yapı elemanlarının korunmasında ve izolasyonunda, teras, çatı, mutfak, banyo gibi kuru veya hafif nemli detaylarda su yalıtım malzemesi olarak, beton, taş, tuğla, biriket, sıva, şap gibi mineral yüzeylerin izolasyonunda, eski bitümlü membran asfalt gibi yalıtımların tamirinde, ısı yalıtım levhalarının yapıştırılmasında yalıtım filesi, tecrit bezi donatıyla birlikte, daha yüksek basınçlı suya dayanması gereken izolasyon uygulamalarında kesin çözüm olarak kullanılmaktadır. Hollanda, Suudi Arabistan, Nijerya ve Bulgaristan gibi 30 dan fazla ülkeye ihracatını yaptığımız Çift Bileşenli Su Yalıtımı BT 2K, iç piyasada da hak ettiği yeri kısa sürede almıştır.

Devamını Oku

Trendler