Connect with us

Tesisat Elemanları

Geberit, genç beyinlerin gelişimini önemsiyor

Yayın Tarihi:

on

İsviçreli sıhhi tesisat devi Geberit, gençlerin gelişimini desteklemek amacıyla yola çıktığı eğitim yolculuğuna kaldığı yerden devam ediyor. 4 yıldır meslek ve teknik liselerinin yanı sıra üniversitelerin mimarlık bölümlerindeki öğrencilerle bir araya gelen Geberit, bugüne kadar 32 farklı lise ve üniversiteden 1500 öğrenciyle buluştu.

Geberit, lise ve üniversitelerin ilgili bölümlerindeki öğrencilerle buluşarak eğitim alanındaki duruşunu net bir şekilde ortaya koyamaya devam ediyor.

Geberit’in bugüne kadar piyasaya sunduğu ürünlerin tasarlanmasından üretim aşamasına kadar birçok heyecan verici bilginin de anlatıldığı buluşmalarda aynı zamanda, üniversitelerle özel projeler yapmanın ötesinde birçok konuşmacıya sponsor oldu.

Geberit, 2018 yılında da eğitimlerine devam edecek.

Türkiye endüstrisine, alana özel, spesifik yayınlar üreten MONETA Tanıtım’ın sektörel dergilerinin editörlüğünü yapmaktayım. Yeni nesil, dinamik yayıncılık anlayışıyla, dijital ve basılı mecralarda içerik geliştirmek için çalışmaktayız.

Tesisat Elemanları

Sıcakta, soğukta güvenli tesisat sistemlerinde

Yayın Tarihi:

on

 

GF Hakan Plastik Flexa® PEX-B Boru Sistemleri

 

Günümüz tesisat sistemlerinin ihtiyaçlarına güvenli ve ekonomik şekilde yanıt veren

GF Hakan Plastik Flexa® PEX-B Boru Sistemleri, iki farklı ürünü ile mobil tesisat sistemleri, yerden ısıtma sistemleri, sıcak su ve soğuk su hatları için kolay uygulama, yüksek performans, düşük bakım maliyeti gibi avantajları da beraberinde sunuyor.

 

Flexa®, GF Hakan Plastik’in silan yöntemi ile polietilenden üretilen çapraz bağlı boru sistemi olarak ürün grubunda yer alıyor. EN ISO 15875-2 ve DIN 16892 sistem standartlarına uygun olarak üretilen Flexa®,

-Standart PEX-B Boruları,

-Oksijen bariyerli PEX-B Boruları olarak iki farklı şekilde 16mm’den 32mm’ye kadar değişik ebatlarda kullanıma sunuluyor.

Flexa®, sıcak ve soğuk su dağıtım sistemleri, yerden ısıtma sistemleri, içme suyu sistemleri gibi alanların yanı sıra buz pistleri, kar eritme sistemleri gibi değişik alanlar için de tercih ediliyor. %100 hijyenik özelliğe sahip olan borularda, oksijen bariyer katmanı ile ortamdaki oksijenin borudan geçen suyun ve dolayısı ile tesisatın içerisine geçmesi, tesisatın metalik aksamlarının korozyona uğraması ve paslanması engelleniyor. Bu sayede hem tesisatın ömrü uzuyor, hem de gereksiz bakım ve tadilat masraflarının önüne geçilebiliyor.

 

Yaşam alanı konforu için döşeme altı ısıtma

 

Isıtma sistemlerinin amacı, gerekli sıcaklığı sağlayarak konforlu iç mekan şartlarını yaratmaktır.  Oda içerisindeki havanın sıcaklığı ile duvarların yüzey sıcaklıkları arasında düşük sıcaklık farklarının olması da önemlidir. Döşeme altı ısıtma sistemleri, konforlu oda ortamlarının yaratılması açısından en ideal çözüm olarak gösteriliyor. Alerji ve astımı olan kişiler ve çocukların güvenliği açısından da koruma sağlıyor. Sistem ayrıca, bina içi ısıtma sistemleri için daha az enerji tüketimi ile uygun maliyetli bir çözüm sunuyor.

 

PEX-B Boru Sistemleri, döşeme altı ısıtma sistemlerinde hafif olması, yüksek ısı direnci göstermesi, hızlı ve kolay montaj yapılabilmesi açısından öne çıkıyor. GF Hakan Plastik Flexa® çapraz bağlı PEX borular, kullanım ve uygulama esnasında herhangi bir fiziksel bozulma meydana geldiğinde ısı ile eski hallerine döndürülebiliyor. Bu şekilde hafıza özelliğine sahip boruların, kılıflı kullanım alternatifi de bulunuyor. Kılıflı çapraz bağlı PEX-B borularda kılıflar, tesisat sisteminde bir hasar söz konusu olduğunda zemin yüzeyine zarar vermeden boruların değiştirilmesini sağlıyor. Kılıf borulu PEX-B sistemi, uygulamalarda kılıf ile PEX boru arasında hava boşluğu yaratarak ısı izolasyonu yapıyor ve suyun ısı kaybını azaltıyor.

 

Devamını Oku

Genel

Labris: “Biz Söz Vermeyiz, İspatlarız”

Yayın Tarihi:

on

Labris: “Biz Söz Vermeyiz, İspatlarız”

 

Labris, yaklaşık 20 yıldır birçok ülkeden, sektöründe lider makine ve ekipman tedarikçilerinin Türkiye’de temsilciliğini ve distribütörlüğünü yürütmekte olan bir şirket. Günümüzde Labris; tecrübeli,yenilikçi yönetimi ve kaliteli uzman kadrosuyla, konveyör bant sistemleri ve aksesuarları, process tesisleri ve yer altı madenciliği ile ilgili geniş ürün gamı ile Türkiye’deki en önemli firmalardan biri durumunda.

Temel felsefelerini sorduğumuzda, müşterilerinin ihtiyaçlarını yerinde tespit ederek, bunlara yönelik en kısa sürede, kaliteli, güvenilir ve ekonomik çözümler sunmak ve satış sonrası desteğini en iyi şekilde, müşteri memnuniyeti prensibi ile sağlama, cevabını veriyorlar.

Genç ve dinamik ekipleriyle, kalite, güvenilirlik ve dürüstlük çerçevesinde verilen hizmetin daima en iyisini mümkün kılmak şirketin hedeflerinden bazıları.

Yaptıkları:

Malzeme Transfer

 • Hafif, Ortave Ağır Hizmeti Tip Tüm Bantlar için Konveyör Bant Ekleme sistemleri
 • KonveyörBant Sıyırıcıları, Merkezliyicileri ve Diğer Aksesuarları
 • Konveyör Bant Tedariği
 • Özel Konveyör Sistemleri Dizayn ve Tedariği
 • Kauçuk ve Seramik Tambur Kaplama
 • Silo, Şut veBunker Dizaynı ve Kaplama Sistemleri
 • Akış Kontrollü Şut Sistemleri
 • Sıcak ve Soğuk Vulkanizasyon Hizmetleri

Cevher Hazırlama

 • Kırma,Eleme, Sınıflandırma Ekipmanları
 • Öğütme ve Ultra İnce Öğütme Sistemleri
 • Flotasyon,Gravite ve diğer Zenginleştirme Ekipmanları
 • Temel veDeğerli Metaller için Hidrometallürjik Proses Ekipmanları
 • Susuzlandırma çözümleri – Tikiner, Filter Pres, Belt Pres, vs.
 • Sülfirik Asit Tesis Ekipmanları
 • Kurutma ve Kalsinasyon Fırınları
 • Mühendislik ve Anahtar Teslim Tesisler

Yeraltı ve Tünel

 • Alev Sızdırmaz Elektrik Ekipmanları, Havalandırma Sistemleri Dizayn ve Tedarik; Fan,Vantüp
 • Yeraltı Taşıma Sistemleri; Monoray, Kulikar, Shunting Troley
 • Baş Lambaları ve Ferdi Oksijen Kurtarma Maskeleri
 • Gaz ölçüm,Personel ve Ekipman Takip Sistemleri
 • Full Mekanize & Yarı Mekanize Uzunayak Sistemleri
 • Yeraltı Kömür ve Metal Madenciliği Hazırlık ve Üretim Ekipmanları
Devamını Oku

Tesisat Elemanları

Bosch Termoteknik Akademi, Spirotech’in son nesil ürünlerini tanıttı

Yayın Tarihi:

on

Bosch Termoteknik Akademi, Spirotech’in yeni ürün ve tesisat teknolojilerini tanıtmak amacıyla, birçok farklı proje firmasından 20 temsilcinin katıldığı bir eğitim düzenledi. Spirotech İhracat Müdürü Arno de Korte ve İhracat Teknik Destek Sorumlusu Pieter Gatzen tarafından verilen dört saatlik eğitimde, özellikle son nesil ürünler hakkında bilgi verildi.

SpiroTrap_MB3_1248x1772px_J_NR-1919_423x600

  • Bosch Termoteknik Akademi, Bosch Termoteknik’in distribütörlüğünü yaptığı tesisat sistemleri yan ekipmanları markası Spirotech’i tanıtan bir eğitim düzenledi.
  • Eğitime katılan yirmi sektör temsilcisi Spirotech’in yeni ürün ve tesisat teknolojileri hakkında bilgiler aldı.
  • Eğitim Spirotech İhracat Müdürü Arno de Korte ve ihracat Teknik Destek Sorumlusu Pieter Gatzen tarafından verildi.

Bosch Termoteknik Akademi, Spirotech’in yeni ürün ve tesisat teknolojilerini tanıtmak amacıyla, birçok farklı proje firmasından 20 temsilcinin katıldığı bir eğitim düzenledi. Spirotech İhracat Müdürü Arno de Korte ve İhracat Teknik Destek Sorumlusu Pieter Gatzen tarafından verilen dört saatlik eğitimde, özellikle son nesil ürünler hakkında bilgi verildi.

Türkiye pazarının Spirotech için önemine değinen Arno de Korte, “tesisat ve yan ekipmanlar alanında dünya çapındaki uzmanlığımızı, Bosch Termoteknik aracılığıyla Türkiye pazarıyla buluşturmaktan mutluluk duyuyoruz” şeklinde konuştu.

65 yıllık deneyime sahip, distribütörlüğünü BoschTermoteknik’in yaptığı Avrupa’nın önde gelen firmalarından Spirotech’in ürün gamında, otomatik hava ekipmanları, mikro hava kabarcıklarının tesisattan atılmasını sağlayan degazörler, vakumlu degazörler ve kir ayırıcılar bulunuyor.

Devamını Oku

Trendler