Connect with us

Makine

Duyar Vana genel müdürlüğüne Faruk Çizmecioğlu getirildi

Yayın Tarihi:

Duyar Vana Makine Sanayi ve Ticaret A.Ş. Genel Müdürlüğü görevine Faruk Çizmecioğlu getirildi. Konuyla ilgili Duyar Vana Makine Sanayi ve Ticaret A.Ş. Yönetim Kurulu’nun yapmış olduğu açıklamada, “Duyar Vana Makine Sanayi ve Ticaret A.Ş. yönetimi olarak şirketimizi gelecek dönemlere daha da güçlendirerek hazırlamak için tüm iç süreçlerin yeniden yapılanma çalışmalarını sürdürmekteyiz. Değişim stratejileri kapsamında oluşturduğumuz hedeflere başarıyla ulaşabilmek için şirketimizin profesyonel kadrolarında da yeniden yapılanma uygulamalarına hız vermekteyiz. Bu bağlamda saygın şirketlerde üst düzey yöneticilik yapmış olan Sayın Faruk Çizmecioğlu, Duyar Vana Makine Sanayi ve Ticaret A.Ş.nin genel müdürlüğü görevine atanmıştır. Sayın Faruk Çizmecioğlu’nun aramıza katılmış olmasından dolayı duyduğumuz memnuniyeti kamuoyuna ve değerli sektör mensuplarına saygıyla bildiriyoruz” ifadelerine yer verildi.

Türkiye endüstrisine, alana özel, spesifik yayınlar üreten MONETA Tanıtım’ın sektörel dergilerinin editörlüğünü yapmaktayım. Yeni nesil, dinamik yayıncılık anlayışıyla, dijital ve basılı mecralarda içerik geliştirmek için çalışmaktayız.

Etkinlik/Fuar

Plast Eurasia İstanbul 2017 tüm hızıyla sürüyor

Yayın Tarihi:

TÜYAP tarafından (Türk Plastik Sanayicileri Araştırma, Geliştirme ve Eğitim Vakfı (PAGEV) iş birliğiyle gerçekleştirilen ve 6 Aralık Çarşamba günü kapılarını açan “Plast Eurasia İstanbul 2017, 27. Uluslararası İstanbul Plastik Endüstrisi Fuarı”, ikinci gününde tüm hızıyla devam ediyor.
Fuara motor ve redüktör satıcısı firmalar da katılıyor.

Alman menşeli Baumüller, yeni ürünleriyle fuarda yer alan firmalardan.

1418B numaralı salonda katılımcıları karşılayan Baumüller, Türkiye pazarındaki ilişki ağını genişletmek üzere görüş alışverişinde bulunuyor.
Meg Endüstri de fuarın katılımcılarından.

Pek çok motor ve redüktör üreticisinin bayiliğini yapan Meg Endüstri, 410B numaralı standda ziyaretçilerini bekliyor.
Ege Redüktör ise yeni tip “EA redüktörler”le fuara katılım gösteriyor.

Ege Redüktör, 403B numaralı standda ziyaretçileriyle buluşuyor.
Zet Redüktör ise 1204C numaralı standda, yeni Hydro-ZET redüktörler başta olmak üzere son teknoloji ürünlerini sergiliyor.

Plast Eurasia İstanbul 2017’nin uluslararası katılımcılarından Hang Zhou Xiaoshan Shuguang Machinery Factory de 1425H no.lu standda sektör temsilcileriyle buluşuyor.

MONETA Tanıtım Yayın Grubu da Güç Aktarım ve Hareket Kontrol Dergisi ile Pompa ve Vana Sistemleri Dergisi’yle 800A no.lu standda katılımcılarla buluşmaya devam ediyor. MONETA standını ziyaret eden okurlar özel sektörel yayınlara ücretsiz ulaşma imkânı buluyor.

Plast Eurasia İstanbul 2017, 27. Uluslararası İstanbul Plastik Endüstrisi Fuarı, 9 Aralık Cumartesi akşamına kadar ziyarete açık.

Devamını Oku

Makine

Büyük sürgülü valfler için güvenli kilitleme

Yayın Tarihi:

Brady, çapları 76 ile 457 mm arasında olan sürgülü valfleri güvenli bir şekilde kilitlemek için sağlam bir çözüm geliştirdi. Yeni Katlanabilir Sürgülü Valf Kilidi, kolayca depolanmasını sağlayan üçlü katlama sistemine sahip

Hayat kurtarın

Katlanabilir Sürgülü Valf Kilidi, 457 mm kadar sürgülü valfleri engelleyerek makineye enerji veya malzeme akışını dengeliyor ya da güvenli hale getiriyor. Makineye servis uygulayan her çalışan, bakım devam ederken sürgülü valfi kapalı konumda kilitlemek için kilitleme cihazına asma kilit takabilir. Bu, diğer çalışanların yanlışlıkla makineye yeniden enerji vermesini ve ciddi iş yeri kazalarının oluşmasını önler. Katlanabilir Sürgülü Valf Kilitleri, örneğin yangın söndürme sistemlerine su akışını güvenli hale getirmek için de kullanılabilir.

Kullanımı kolay ve esnektir

Katlanabilir Sürgülü Valf Kilidi, valfi açık veya kapalı konumda kilitlemek için kolayca bir valfin etrafında döndürülebiliyor. Cihazın üçlü katlama sistemi, depolanmasını veya taşınmasını kolaylaştırır ve büyük, 457 mm valfleri kapatıp kilitleyebilir. 76 ile 457 mm arasındaki valfleri kilitlemek için sunulan 3 farklı boyutla, yeni kilitleme çözümü iş yerinde kazaları azaltan epey esnek ve pratik bir araçtır.

Sağlam çözüm

Yeni Katlanabilir Sürgülü Valf Kilidi sağlam, zorlu dış koşullara dayanabilen enjeksiyonla şekillendirilmiş stiren yapıya sahiptir. Cihaz, Brady´nin belirli sektörlerin ihtiyaçlarını karşılamak için birçok farklı malzemeyle sunulan çeşitli asma kilitleriyle birlikte kullanılabiliyor. Katlanabilir Sürgülü Valf Kilidine doğrudan iki asma kilit takılabiliyor. Büyük bakım ekiplerinin güvenliğini sağlamak için Brady´nin Kilitleme/Etiketleme güvenlik çoklayıcısı kullanılarak daha fazla asma kilit de eklenebilir.

Devamını Oku

Makine

GAMAK Makina’ya yüksek verimlilik ödülü

Yayın Tarihi:

Türkiye Kalite Derneği (KalDer) Ankara Şubesi tarafından bu yıl onuncu kez verilen Kalite Çemberi ve Kaizen Ödülleri 11 Ekim’de düzenlenen 20. Kalite Çemberleri Paylaşım Konferansı’nda sahiplerini buldu. Etkinlik çerçevesinde bu yıl altıncı kez verilen Kaizen Ödülleri’ne layık görülen firmalardan biri de GAMAK Makina oldu.

GAMAK Makina, “Talaşlı İmalat Mil Hattında Verimliliğin Artırılması” projesiyle, Kaizen Ödülü almaya hak kazandı.

GAMAK Makina Genel Müdürü Tolga Kayaoğlu, yaptığı yazılı açıklamada ödül alan ekibi kutladı ve bu süreçte emeği geçen herkese teşekkür etti. Bu çalışmaların GAMAK’ın stratejik hedeflerine ulaşmasında önemli bir aşama olduğunu belirten Kayaoğlu, bunun en alt kademeye kadar eksiksiz olarak yayılmasının ve standartlaştırılmasının önemine dikkat çekti.

Devamını Oku
Advertisement
Advertisement

Trendler