Connect with us

Yangın Söndürme ve Analog Fitingsler

Büyük sürgülü valfler için güvenli kilitleme

Yayın Tarihi:

Brady, çapları 76 ile 457 mm arasında olan sürgülü valfleri güvenli bir şekilde kilitlemek için sağlam bir çözüm geliştirdi. Yeni Katlanabilir Sürgülü Valf Kilidi, kolayca depolanmasını sağlayan üçlü katlama sistemine sahip

Hayat kurtarın

Katlanabilir Sürgülü Valf Kilidi, 457 mm kadar sürgülü valfleri engelleyerek makineye enerji veya malzeme akışını dengeliyor ya da güvenli hale getiriyor. Makineye servis uygulayan her çalışan, bakım devam ederken sürgülü valfi kapalı konumda kilitlemek için kilitleme cihazına asma kilit takabilir. Bu, diğer çalışanların yanlışlıkla makineye yeniden enerji vermesini ve ciddi iş yeri kazalarının oluşmasını önler. Katlanabilir Sürgülü Valf Kilitleri, örneğin yangın söndürme sistemlerine su akışını güvenli hale getirmek için de kullanılabilir.

Kullanımı kolay ve esnektir

Katlanabilir Sürgülü Valf Kilidi, valfi açık veya kapalı konumda kilitlemek için kolayca bir valfin etrafında döndürülebiliyor. Cihazın üçlü katlama sistemi, depolanmasını veya taşınmasını kolaylaştırır ve büyük, 457 mm valfleri kapatıp kilitleyebilir. 76 ile 457 mm arasındaki valfleri kilitlemek için sunulan 3 farklı boyutla, yeni kilitleme çözümü iş yerinde kazaları azaltan epey esnek ve pratik bir araçtır.

Sağlam çözüm

Yeni Katlanabilir Sürgülü Valf Kilidi sağlam, zorlu dış koşullara dayanabilen enjeksiyonla şekillendirilmiş stiren yapıya sahiptir. Cihaz, Brady´nin belirli sektörlerin ihtiyaçlarını karşılamak için birçok farklı malzemeyle sunulan çeşitli asma kilitleriyle birlikte kullanılabiliyor. Katlanabilir Sürgülü Valf Kilidine doğrudan iki asma kilit takılabiliyor. Büyük bakım ekiplerinin güvenliğini sağlamak için Brady´nin Kilitleme/Etiketleme güvenlik çoklayıcısı kullanılarak daha fazla asma kilit de eklenebilir.

Türkiye endüstrisine, alana özel, spesifik yayınlar üreten MONETA Tanıtım’ın sektörel dergilerinin editörlüğünü yapmaktayım. Yeni nesil, dinamik yayıncılık anlayışıyla, dijital ve basılı mecralarda içerik geliştirmek için çalışmaktayız.

Yangın Söndürme ve Analog Fitingsler

Yangın sektöründe Mas Grup çözümleri

Yayın Tarihi:

 

Mas Grup, yangın söndürme pompa gruplarında öncü bir firma olarak, sektörde geliştirdiği geniş ürün yelpazesi, kalite ve yenilikleri ile her geçen yıl yerini sağlamlaştırmakta, dünyanın birçok ülkesine bu ürünlerin ihracatını gerçekleştirmektedir.

 

Konu hakkında bilgi veren Bölge Satış Yöneticisi Ezgi Baba “Şirketimiz sertifikalı yangın grupları olan UL-FM, NFPA 20 ‘ye uygun ürünleri ile yurt içi ve yurtdışı pazarlarda yıllardır devam eden ciddi bir başarıya imza atılmıştır. 2000 yılında Türkiye ’de ilk defa üretilen NFPA 20 standardını karşılayan pompa grupları üretiminin ardından, 2009 yılında yine Türkiye’de ilk defa UL -FM sertifikasını alan ilk firma olma unvanını kazandık.

Konut, AVM gibi bina sektörü uygulamalarının yanı sıra Endüstriyel tesislerde de geniş bir kullanım alanı olan yangın gruplarımız ihtiyaca göre şekillenmektedir. Kullanım alanına bağlı olarak jeneratör grupları ile desteklenmeyen elektrik şebekelerinde her türlü güvenlik riskine karşı birçok özellikle donatılmış kontrol panolarımız ve dizel motorlu gruplarımız sayesinde şebekenin güç iletimi kesilse dahi yangına direk ve ani müdahale mümkün olmaktadır. Sistemde jeneratör gibi alternatif enerji kaynağı bulunan yerlerde ise transfer panoları ile kesintisiz güvenlik sağlanmaktadır.

 

Standartlar aslında yangın durumunda pompa gruplarının hareket tarzını ve haiz olması gereken özellikleri tanımlar. Örnek vermek gerekirse, NFPA 20 standında geçen %150 debi kuralı, aslında bir yangın pompasının acil durum anında öngörülenin üstünde su ihtiyacı oluştuğunda basınç kaybetmeksizin hizmete devam etmesini, bu gerçekleştirilirken de yedek pompaya ihtiyaç kalmamasını tanımlar.  %140 basınç kuralı ise düşük su ihtiyacı olduğunda yangın pompasının basınçlı sistemlerde ek bir yük oluşturmadan basıncın belli bir değerin üzerine çıkmamasını sağlayarak, iletim hatlarının güvenliğini korur.

Buradan hareket ederek bir yangın pompasında bulunması gereken en temel özellikler, hidrolik olarak yatay bir performans eğrisine sahip olması, güvenilir ve kanıtlanmış bir tasarımının olması, içeriğinde kullanılan malzemelerin uzun bekleme sürelerinde korozyon pas gibi yıpratıcı etkenlere en üst düzeyde dayanım sağlaması, sıkışma, kilitlenme gibi problemlere karşı direncinin yüksek olmasıdır. Sistemdeki basınç dalgalanmalarına karşı hidrostatik olarak en yüksek kriterlerde test edilmiş olması yangın pompa gruplarının acil durum anında başarı ile hizmet vermesini sağlayacaktır.

Ürün gamımızda UL ve FM sertifikasına haiz YNM (uçtan emişli), yüksek debilerde YPSP (çift emişli) pompaları bulunmaktadır. Bu yangın pompaları son derece titizlikle üretilmekle birlikte yüksek kaliteli ve tamamen yangın standartlarına uygun üretilmiş dizel ve elektrik motorları ve kontrol pano grupları ile desteklenmektedir.

Standarda uygun su hızları için doğru seçilmiş çaplar ve üstün kalitede üretilmiş vana, redüksiyon gibi tesisat elemanlarının yanı sıra basınç anahtarları, manometre gibi kontrol ekipmanları ile donatılmış NFPA 20 ye uygun yangın gruplarının yanı sıra, kollektör ve tüm bağlantıları yapılmış çalışmaya hazır konumda üretilen yangın hidroforları ile ürün gamımız tamamlanmaktadır” dedi.

1977 yılında kurulan Mas Grup, günümüzde biri Tuzla, diğeri Düzce ‘de bulunan iki modern üretim tesisi ile akışkan transferinde kullanılan pompa sistemleri üretmekte ve dünyanın 50 ‘den fazla ülkesine ihracat yapmaktadır.

   

Devamını Oku
Advertisement
Advertisement

Trendler